۵ درصد سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری ارومیه پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- معاون شهردار ارومیه گفت: پنج درصد سهم آموزش و پرورش از عوارض مدیریت این شهر که افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال بود، پرداخت شد.

غلامرضا عدل دوست روز چهارشنبه در حاشیه نشست کمیته اجرایی بررسی نحوه همکاری آموزش و پروش با سایر دستگاهها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ ماهانه به میزان ۱۵ میلیارد ریال به محض وصول به حساب آموزش و پرورش واریز می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها موظف هستند طبق قانون پنج درصد از عوارض وصولی خود را که سهمیه قانونی آموزش و پرورش است، به حساب آموزش و پرورش واریز کنند و شهرداری ارومیه در این زمینه عملکرد خوبی دارد.

وی گفت: شهرداری ارومیه در زمینه ارائه نقشه های مورد نیاز برای ساختمان های آموزشی با اداره کل نوسازی و توسعه تجهیز مدارس فعالیت و همکاری مشترکی دارد که به نوعی هم افزایی در این زمینه منجر شده است.

بر اساس بند ۳ ماده ۱۳ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مصوب سال ۱۳۷۲، شهرداری معادل سه تا پنج درصد عوارض دریافتی از شهروندان از قبیل عوارض صدور پروانه های ساختمانی، تفکییک زمین، پذیره و نوسازی را به عنوان سهم این نهاد از مردم اخذ و مستقیما از طریق حساب رابط تعیین شده به خزانه آموزش و پرورش واریز می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =