رییس فدراسیون: با وجود کرونا پیشرفت اسکواش متوقف نشد

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون اسکواش گفت: با وجود بیماری کرونا، اجازه ندادیم که برنامه‌های اسکواش متوقف شود.

«مسعود سلیمانی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به برنامه‌های فدراسیون اسکواش اظهار داشت: طبق ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا در ورزش، برنامه‌های فدراسیون را بسیار محدود کردیم  و کارمندان فدراسیون به صورت دورکار، کارها را پیش می‌برند. از نظر مسابقات هم مرحله اول بازی‌های لیگ را به صورت مجازی برگزار کردیم تا اسکواش متوقف نشود.

وی افزود: همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی را برای مربیان در دستور کار داریم تا کارت مربیگری آنها تمدید شود. همچنین ۲  دوره مسابقات انتخابی تیم ملی را در برنامه داریم.  اجلاس جهانی اسکواش را هم به صورت آنلاین پشت سر گذاشتیم. برگزاری مجمع در چند استان را هم در برنامه داریم تا هیاتی به صورت سرپرستی اداره نشود. در تلاش هستیم تا در ماه‌های بعدی هم سایر مجامع هیات های استانی را برگزار کنیم.

رییس فدراسیون اسکواش تصریح کرد: همچنین قرار است در نیمه دوم آذرماه در بخش پدل جام ستارگان را در برنامه داشته باشیم و ۴۵ ورزشکار تا کنون جواز حضور در این مسابقات را کسب کردند و امیدواریم که این بازی‌ها نیز به صورت منظم برگزار شود.

وی در مورد برنامه‌های تیم ملی اسکواش نیز گفت: برنامه‌های تیم ملی برای حدود ۲ ماه در اوایل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود اما از مرداد ماه بازیکنان به صورت انفرادی با مربیان تیم ملی تمرینات را دنبال می‌کردند. پس از آن هم مربیان به صورت مجازی برنامه‌های بازیکنان را زیر نظر دارند تا آنها از آمادگی دور نشود.

سلیمانی در مورد برنامه‌های پیش روی تیم ملی خاطرنشان کرد: در اواسط اسفند ۲ مسابقه بین‌المللی را در تهران و بجنورد پیش رو داریم اما به خاطر شرایط کرونا تیم‌های خارجی در آن شرکت نخواهند کرد. اما مجموع نتایج مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار ورزش