عبور از شرایط سخت کرونا جز با ایثارگری کادر درمان محقق نمی‌شود

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر و معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر با صدور پیام مشترکی آورده‌اند: عبور از شرایط سخت و دشوار مبارزه با ویروس کرونا، جز با ایثارگری جامعه بزرگ و نوع‌دوست پرستاران و پزشکان، به‌ویژه کادر درمان شهرستان ملایر محقق نمی‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ حجت الاسلام محمدباقر برقراری و قدرت الله ولدی در متن این پیام از تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه‌روزی کادر درمان، در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا و همراهی مردم این شهرستان در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدردانی کردند.

این پیام می‌افزاید: عزیزانی که ایثارگرانه و جان بر کف، در دفاع از سلامت دیگران چونان شهدای هشت سال دفاع مقدس، قدم بر نفس نهادند و جانانه در مقابل خطرات، تهدیدها و بلایا ایستادند و برخی سرو مانند، به افتخار شهادت در راه پاسداری از سلامت و امنیت مردم نائل آمدند.

در ادامه پیام آمده است: خداوند سبحان را شاکریم که ما را در گذر از لحظه‌های ابتلا و امتحان ویروس کرونا، توسل به آستان مقدس اهل بیت(ع) و امید به رحمت واسعه الهی عنایت فرمود تا این روزهای سخت را به عشق و ایمان سپری کنیم و راه آزمون الهی را تا نیمه پشت سر بگذاریم.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری امام جمعه ملایر و قدرت الله ولدی فرماندار ویژه ملایر در این پیام ضمن ادای احترام به روح بلند شهدای سلامت، صمیمانه‌ترین مراتب تقدیر خود را به استقامت و شجاعت کادر درمان تقدیم و از درگاه ایزد متعال، سلامت و سربلندی ایشان و شفای تمامی بیماران را مسالت کردند.

در این پیام همچنین از همراهی صمیمانه و همکاری ارزشمند عموم مردم فرهنگ‌مدار شهرستان ملایر در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت‌های تعیین شده صنفی و شغلی، عزیزانی که در این روزها داغدار شدند، خانواده‌هایی که رنج بیماری و بیمارداری را متحمل شدند، لیکن در قبال سلامت دیگران مسوولانه رفتار کردند و در مقابل این دشواری‌ها  با صبر و توکل دوام آوردند، قدردانی شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۱۳ هزار و ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۷۹نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها