خیّران ۷ میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان شوط اهدا کردند

ارومیه- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوط گفت: تجهیزات درمانی به ارزش هفت میلیارد ریال از سوی خیّران به بیمارستان شهدای این شهرستان اهدا شد.

دکتر عطاء‌الله رضائیه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بحران بیماری کرونا که مبتلایان آن اغلب درگیر مشکلات تنفسی می شوند، نگهداری و درمان این بیماران نیازمند تجهیزات بیمارستان پیشرفته از جمله ونتیلاتور( دستگاه تنفس مصنوعی ) است.

وی اضافه کرد: در این راستا ۲ خانواده خیّر به نام های حاج خیرالله زمانی و دکتر محمد زمانی، سه دستگاه ونتیلاتور به ارزش هفت میلیارد ریال به بیمارستان شهدای شوط اهدا کردند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شوط با بیان اینکه بیمارستان شوط نیز از سال‌های قبل به دنبال تهیه این دستگاه جهت راه اندازی آی سی یو بوده، ادامه داد: دستگاه ونتیلاتور از نیازهای مبرم این بیمارستان بود که با این اقدام ارزشمند بخشی از نیاز بیمارستان برطرف شد.

رضائیه آزادی اضافه کرد: در اقدامی دیگر در روستای "خلج کرد" اردلان جهانبانی از خیّران بومی،  یک دستگاه تب سنج و ساعت دیواری به ارزش ۱۳ میلیون ریال به خانه بهداشت آن روستا اهدا کرده است.

بیمارستان شهدا با مساحت ۱۵ هکتار و زیربنای ۱۴ هزار مترمربع با درجه اعتبار بخشی ۲، به عنوان بیمارستان عمومی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با ۲۸ تخت فعال در شهر شوط قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =