۸۰ درصد دانش‌آموزان مهابادی در انتخابات شورای مدارس شرکت کردند

مهاباد- ایرنا- کارشناس فعالیت‌های دانش‌آموزی آموزش و پرورش مهاباد گفت: ۸۰ درصد دانش‌آموزان این شهرستان با استفاده از نرم‌افزار شبکه اجتماعی دانش‌آموزی (شاد) و به صورت مجازی در انتخابات شوراهای مدارس شرکت کردند.

ادریس رحمانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۴۳ هزار دانش‌آموز این شهرستان بیش از ۳۴ هزار نفر به غیر از مقاطع اول و دوم ابتدایی در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی مدارس این شهرستان با استفاده از نرم‌افزار شبکه اجتماعی دانش‌آموزی (شاد) و به صورت مجازی شرکت کردند.

وی اضافه کرد: برای انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس این شهرستان، در مجموع هشت هزار نفر داوطلب شده بودند که با رای دانش‌آموزان اعضای شورای دانش‌آموزی هر مدرسه انتخاب شدند.

کارشناس فعالیت‌های دانش‌آموزی آموزش و پرورش مهاباد گفت: در این انتخابات در مجموع ۲ هزار و ۳۶۱ عضو شوراهای دانش‌آموزی انتخاب شدند که از این تعداد هزار و ۱۸۸ نفر دانش‌آموز مدارس دخترانه و هزار و ۱۷۳ نفر دانش‌آموز مدارس پسرانه بودند.

رحمانی با اشاره به اینکه ترکیب اعضای شورای دانش‌آموزی در مدارس متوسطه دوره اول و دوم را برحسب تعداد کل دانش‌آموزان آن واحد آموزشی است افزود: در مدارس تا ۲۵۰ دانش‌آموز، پنج عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی‌البدل، از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش‌آموز، هفت عضو اصلی و ۲ نفر عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

وی اضافه کرد: در مدارس از ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش‌آموز،  عضو اصلی و ۲ عضو علی‌البدل و از ۵۵۰ نفر دانش‌آموز به بالا نیز ۱۱ عضو اصلی و ۲ عضو علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

رحمانی گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا این نخستین دور از انتخاب شوراهای دانش‌آموزی است که به صورت مجازی برگزار می‌شود و تا بازگشایی دوباره مدارس فعالیت اعضای شورای مدارس نیز همانند اعضای انجمن اولیا و مربیان به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: شوراهای دانش‌آموزی نماینده همه دانش‌آموزان هستند و باید با همکاری اولیای مدارس و دانش‌آموزان و برقراری ارتباط دوسویه، نقش تأثیرگذاری در انجام رسالت خود داشته باشند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۴۳ هزار نفر دانش‌آموز است که در قالب ۳۲۴ مدرسه شهری و روستایی دولتی و غیردولتی در حال تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =