۲۲۴ میلیارد تومان از مطالبات طرف قرارد بیمه سلامت گیلان پرداخت شد

رشت - ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: ۲۲۴ میلیارد تومان از مطالبات مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت استان از ابتدای سال جاری تا کنون پرداخت شده است.

دکتر جمشید محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان پرداختی ۸۸ میلیارد تومان به مراکز دولتی، دانشگاه ها، بیمارستان های دولتی، شبکه بهداشت و پزشک خانواده پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: ۱۳۶ میلیارد تومان نیز پرداختی به بیمارستان های خصوصی و دولتی غیردانشگاهی از جمله بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص)، بیمارستان ولیعصر،  پزشکان، داروخانه ها، پاراکلینیک، آزمایشگاه، تصویربرداری و فیزیوتراپی های طرف قرارداد بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه در پرداخت مطالبات طرف قرارداد سال جاری به روز هستیم، خاطر نشان کرد: هم اکنون افزون بر یک هزار و ۶۰۰ مطب، داروخانه و مراکز درمانی استان طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.

وی در ادامه بیان داشت: به منظور کاهش مراجعات مردم برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا دفترچه بیمه تمام بیمه شدگان روستایی و سلامت همگانی که از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه امسال فاقد اعتبار است، به صورت سیستمی تا تاریخ ۳۱ فرودین سال آینده اعتبار دارد.

هم اکنون یک میلیون و ۱۸۰ هزار و ۸۴۰ نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =