محدودیت های ستاد مدیریت کرونا اثربخش بوده است

خرم‌آباد- ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین روش برای کنترل کرونا پیشگیری است و محدودیت های اعمال شده توسط ستاد مدیریت این ویروس تاکنون اثربخش بوده است.

یحیی ابراهیمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهترین روش برای کنترل شیوع این بیماری قطع زنجیره انتقال است چراکه اگر توجه کافی به مقوله پیشگیری نداشته باشیم افزایش تخت های بیمارستانی بی فایده است.

وی تصریح کرد: تمامی تخت‌های بیمارستانی پر شده و تنها راه حل کنترل شیوع گسترده کرونا، تعطیلی دو هفته‌ای تهران و مراکز استان ها است بنابراین باید دقت و نظارت جدی بر اعمال محدودیت ها صورت گیرد.

ابراهیمی رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و مراقبت در منزل را از مهمترین روش‌های مطمئن برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست و افزود: تعطیلی دو هفته‌ای تهران و کلانشهرها در شرایط فعلی امری ضروری است که باید با همکاری و همیاری تمامی ارکان حاکمیت به ویژه نیروهای نظامی و انتظامی همچون سپاه، ارتش و بسیج انجام شود تا مانع شیوع گسترده کرونا شویم.

وی اظهار داشت: در شرایط فعلی به جای هزینه کردن برای درمان بیماران مبتلا به کرونا باید در زمینه پیشگیری هزینه کنیم و مبتلایان را به هر طریقی در قرنطینه نگه داریم.

ابراهیمی با اشاره به ضرورت کنترل و مراقبت بیشتر از بیماران دارای بیماری زمینه‌ای ادامه داد: افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا و بستری آنها در بیمارستان موجب کاهش توجه و مراقبت نسبت به افراد دارای بیماری زمینه‌ای شده که این روند نگران‌کننده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پرهیز از برگزاری مراسم‌ به منظور پیشگیری از کرونا گفت: باید برخورد قاطعانه ای توسط مراجع قضایی با متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت شهروندان صورت گیرد و اجازه نداد عده‌ای برای عروسی و شادی خود مردم را عزادار کنند.

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ابتلای قطعی۵۰ هزار و ۴۷۱ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد ۹۹۶ نفر جان باخته اند.

استان لرستان هم اکنون در وضعیت فوق قرمز شیوع کرونا است و غیر از شهر چگنی که وضعیت زرد دارد مابقی شهرهای آن در حالت فوق حاد یا بحرانی هستند.

در حال حاضر محدودیت های تعطیلی بازار، کاهش زمان فعالیت اصناف، کاهش ۵۰درصدی کارکنان و ممنوعیت پذیرش ارباب رجوع در ادارات لرستان اعمال می شود و محدودیت های جدید نیز همزمان با سراسر کشور از ابتدای آذرماه آغاز خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha