بارش‌های چهارمحال و بختیاری به ۳۰ میلیمتر رسید

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با احتساب بارش‌های رگباری ۴۸ ساعت گذشته مجموع بارش‌های این استان در سال آبی جاری به ۳۰ میلیمتر رسید.

مهران چراغپور روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۵۵ درصد کاهش دارد.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در ایستگاه کوهرنگ با کاهش چشمگیری در پاییز امسال مواجه شده است، تصریح کرد: بارش‌های سال آبی جاری این ایستگاه ۴۵ میلیمتر گزارش شده در حالی که بارش‌های مدت مشابه سال آبی گذشته این ایستگاه ۱۰۶ میلیمتر و بارش‌های دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲۳۰ میلیمتر گزارش شده است.

چراغپور در ادامه از توقف موقتی بارش‌ها در این استان خبر داد و گفت: از روز جمعه با ورود یک سامانه بارشی به استان برف و باران بسیاری از مناطق را فرا می‌گیرد و بارش‌ها برای روز شنبه از شدت بیشتری برخوردار است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: برای روزهای پنجشنبه و جمعه نیز کاهش محسوس دما برای استان پیش‌بینی می‌شود و دما بین ۲ تا سه درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۸۶ در این استان آغاز شد و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها