امام جمعه دیلم: کتابخوانی در فرهنگ عمومی تاثیرگذار است

گناوه - ایرنا - امام جمعه دیلم استان بوشهر گفت: یکی از ارکان و عوامل تاثیرگذار در فرهنگ عمومی،توجه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، حجحت الاسلام محمود اسدی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان افزود: ریشه فرهنگ، مطالعه و اهل اندیشه بودن است و اگر جامعه‌ای با مطالعه و کتاب رشد کند به طور حتم اندیشه آن جامعه غنی خواهد بود و علم در آن جامعه گسترش پیدا می‌کند.

وی اظهارکرد:  همه ما باید علاوه براینکه خود به مطالعه اهمیت دهیم، خانواده را نسبت به توجه بیشتر به کتابخوانی تشویق کنیم تا فرهنگ و سرانه کتابخوانی را در جامعه نهادینه سازیم.

اسدی ادامه داد: توجه به مسائل حوزه‌های مختلف فرهنگی از قبیل آسیب‌های اجتماعی، مساجد و روحانیت، ایثار و شهادت، رسانه، ورزش و جوانان، سبک زندگی و آسیب‌ها، خانواده و حفظ خانواده، خیران،  قرآن و عترت، امور جهادی، مهدویت فرهنگ شیعی و هیات‌های مذهبی از مسائل بسیار مهم در شورای فرهنگ عمومی است که پرداختن به آنها در اولویت شورای این شهرستان قرار دارد.
فرماندار دیلم به جایگاه و اهمیت شورای فرهنگ عمومی در جامعه  اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی هویت و اصالت هر جامعه‌ای و وظیفه همگان است که در موضوع فرهنگ اساسی و مفید کار شود.

احمد دشتی افزود: فرهنگ عمومی مقوله‌ای گسترده و فراگیر و مجموعه منسجم و نظام یافته‌ای از اهداف، ارزش‌ها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ است.
وی گفت: یکی از وظایف شوراهای فرهنگ عمومی حرکت به سمت تدوین راهبردهای اجتماعی است و باید  شورا  بهترین مکان برای رشد و پایش اقدامات فرهنگی و هماهنگی بین دستگاه‌ها باشد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی دیلم گفت: همکاری و مشارکت همه جانبه اعضای شورای فرهنگ عمومی جهت تشکیل جلسات و پیگیری مصوبات باید مورد توجه قرار گیرد.
زهره محنایی افزود: نقش شورای فرهنگ عمومی در تبیین و ارزش‌های فرهنگ بومی منطقه بسیار مهم است و خروجی جلسات باید طوری باشد که در جامعه آثار و برکات آن را در کمتر کردن آسیب‌های اجتماعی و سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از معضلات شاهد باشیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم ادامه داد: یکی از مباحث  مهم فرهنگی انتقال فرهنگ به نسل جوان و سبک فرهنگی ایران اسلامی است که خانواده‌ها باید نقش اساسی ایفا کنند.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha