غربالگری دیابت در آذربایجان‌غربی تا آخر آبان رایگان شد

ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان‌غربی با اشاره به گرامیداشت هفته جهانی دیابت گفت: طرح رایگان غربالگری دیابت تا آخر آبان ماه جاری توسط این نهاد در استان اجرا می‌شود.

امین رستم زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه، درمانگاه دیابت آذربایجان‌غربی اولین درمانگاه تخصصی زخم و دیابت در استان است، اظهار داشت: در راستای عمل به رسالت علمی، جهادی و اجتماعی، اقدام به راه اندازی و افتتاح درمانگاه تخصصی دیابت و ترمیم زخم بیماران دیابتی شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون در این درمانگاه به بیش از پنج هزار نفر از شهروندان انواع خدمات پزشکی ارائه شده، بیان کرد: طی این مدت از قطع عضو بیش از  ۶۰۳ نفر از مبتلایان به دیابت که در مرحله قطع عضو در سطوح مختلف بودند، جلوگیری شده است.

رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به فعال‌سازی درمانگاه از طریق جذب پزشک متخصص و بکارگیری نیروی انسانی ماهر طی سال گذشته، افزود: پارسال بیش از یک هزار و ۸۰۰ خدمت تخصصی توسط درمانگاه دیابت جهاد دانشگاهی استان به مردم ارائه شد که شامل انواع خدمات ویزیت تخصصی، خدمات پرستاری و خدمات زخم و پانسمان توسط دستگاه‌های پیشرفته بود.

وی در رابطه با ارتقای سطح خدمات این درمانگاه گفت: خدمات ویزیت عمومی از ۲۱۰ مورد در سال گذشته به ۹۴۴ مورد ویزیت تخصصی در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

رستم زاده به افزایش ۱۴۷ درصدی خدمات تخصصی پرستاری در این مرکز اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات تخصصی پرستاری به ۱۱۶ فقره طی سال جاری رسیده است.

وی همچنین ادامه داد: طی ۲ ماه گذشته ۵۰۰ نفر از مردم از خدمات تخصصی زخم و دیابت این مرکز بهره مند شده اند.

رستم زاده همچنین به برگزاری جلسات توجیهی رایگان در رابطه با بیماری دیابت برای شهروندان اشاره کرد.

درمانگاه تخصصی زخم و دیابت جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به آدرس ارومیه، میدان امام حسین (ع)، به سمت پنجراه، کوچه ۲۵ به شماره تماس ۰۴۴۳۲۲۳۰۵۴۹ آماده ارائه خدمات به هم استانی ها و استان‌های همجوار می‌باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha