۱۶۰ میلیارد ریال برای توسعه شبکه آب و فاضلاب خوی اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر شرکت آب و فاضلاب خوی گفت: طی سال جاری ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه آب و فاضلاب این شهرستان اختصاص یافته که در قالب آن، ۱۹ کیلومتر شبکه آب اصلاح و ۱۸ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا خواهد شد.

یدالله سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان، برای اجرای ۱۸ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر خوی طی سال جاری، ۱۲۰ میلیارد ریال درنظر گرفته شده است.

وی صیانت از آب های زیرزمینی شهرستان خوی را از برنامه های اصلی شرکت آب و فاضلاب عنوان کرد و ادامه داد: این امر در راستای جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست به صورت مستمر انجام و پایش می شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوی توسعه و اصلاح شبکه های آبرسانی در شهرستان را از دیگر اقدامات شرکت دانست و اضافه کرد: طی سال جاری ۱۹ کیلومتر از شبکه های آب روستایی و شهری با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال توسعه و اصلاح می شود که تاکنون ۱۱ کیلومتر از آن اجرا شده و مابقی تا آخر سال اجرایی خواهد شد.

سلطانی اظهار کرد: با توجه به توسعه شهرها و روستاها عملیات توسعه شبکه آبرسانی نیز به صورت مستمر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۳۹ هزار و ۸۵۴ انشعاب فاضلاب شهری در خوی وجود دارد و طول شبکه فاضلاب در این شهرستان ۳۱۷ هزار و ۸۶۲ متر است؛ خوی با ۳۸۵ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان‌غربی قرار گرفته و دومین شهر پرجمعیت استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها