المیادین: مذاکرات فتح و حماس به شکست انجامید

تهران- ایرنا- شبکه خبری المیادین لبنان سه‌شنبه شب به نقل از منابعی گزارش داد، مذاکرات میان جنبش فتح و حماس، پس از تصمیم تشکیلات خودگردان برای ازسرگیری روابط با رژیم صهیونیستی شکست خورده است.

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، مذاکرات میان فتح و حماس که در قاهره در جریان بود پس از تصمیم تشکیلات خودگردان برای از سرگیری هماهنگی‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی شکست خورده است.

هیات بلندپایه دو جنبش حماس و فتح به ترتیب به ریاست "صالح العاروری" و "جبرئیل رجوب" روز دوشنبه در قاهره مذاکرات مقدماتی به منظور شرکت در گفت و گوهای آشتی ملی را آغاز کرده بودند.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس هدف از سفر نمایندگان این جنبش به قاهره را دیدار با هیات جنبش فتح در راستای تکمیل مسیر سازنده مشارکت ملی واقعی و تکمیل تلاش‌های قبلی برای رسیدن به دیدگاه مشترک اعلام کرده بود.

در حالی منابع خبری از شکست این مذاکرات خبر داده‌اند که هنوز فتح و حماس واکنشی به این خبر نداشتند.

تشکیلات خودگردان فلسطین سه‌شنبه شب اعلام کرد که همکاری‌های امنیتی را با رژیم صهیونیستی از سر می‌گیرد.

پس از اینکه آمریکا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تشکیلات خودگردان فلسطین روابط خود را با دولت «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا متوقف و هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی را به حالت تعلیق درآورد.

جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌های جداگانه تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری هماهنگی‌های امنیتی با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha