۱۲۵تن دیگر در شرق سمنان به ویروس کرونا مبتلا شدند

شاهرود – ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه ۱۲۵ تن دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند ، گفت: مقوله درمان بیماری کووید ۱۹ کاملا پیچیده و تخصصی است.

به گزارش ایرنا،  رضا چمن سه شنبه  شب با بیان اینکه در سطوح ملی و بین المللی سازمان ها و مراکزی برای تصمیم‌گیری براساس شواهد و مستندات تحقیقاتی فعالیت می‌کنند ، تاکید کرد: بطور مکرر شیوه ‌نامه‌های  درمانی کرونا  بازنگری و از سوی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می گردد.

وی  از مردم خواست از خود درمانی اجتناب کنند چون  به هیچ وجه نمی توان و نباید استفاده از روش هایی خارج ازچارچوب علمی تعریف شده را به بیماران سفارش داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از  مردم خواست با همراهی هر چه بیشتر و بهتر در رعایت اصول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا یاریگر بخش درمان باشند.

چمن  افزود : با شناسایی ۱۲۵تن  دیگر در ۴۸ ساعت گذشته شمار مبتلایان قطعی کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه تاکنون به چهار هزار و ۲۰۸ نفر رسید.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست  شهرستانهای بحرانی کشور قرار دارد.

بنابه اعلام سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ، در شبانه روز گذشته ۴۸۲ بیمار کووید-۱۹ فوت کردند که در نتیجه شمار جانباختگان از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا از  ۴۲ هزار نفر گذشت .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =