شاهد فعالیت چشمگیر اتاق مشترک ایران و روسیه هستیم

رشت - ایرنا- رئیس شورای تجارت روسیه و ایران گفت: در حال حاضر شاهد فعالیت چشمگیر اتاق مشترک ایران و روسیه هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ولادیمیر اوبیدنوف غروب سه شنبه در اختتامیه همایش بین المللی کشورهای اوراسیا در بندرانزلی افزود: از حمایت و کمک های موثر اتاق مشترک ایران و روسیه سپاسگزاریم.

وی با بیان اینکه همکاری مشترک ایران و روسیه را خوب ارزیابی می کنیم، اظهار داشت: ایران از همه مناطق روسیه نزدیک تر است و همکاری با این منطقه در میان سایر مناطق ایران و روسیه با توجه به زیرساخت ها و لجستیک سودمندتر است.

 رئیس شورای تجارت روسیه و ایران با اشاره به اینکه روابط اقتصادی تجاری دو کشور از سطح خوبی برخوردار نیست، ادامه داد: یک و نیم میلیون دلار تبادل سالانه کالا با در نظرگرفتن اینکه ما نزدیکترین همکار در منطقه هستیم، قابل قبول نیست.

وی به صادرات محصولات بین دو کشور ایران و روسیه اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به تبادل کالا بین دو کشور، برای افزایش مبادلات و تجارت، اقدامات کنونی کافی نیست.

وی با بیان اینکه فعالیت شورای تجارت روسیه و ایران ظرفیت بالای روابط دو کشور را نشان می دهد، اضافه کرد: مشکلات رشد تجاری فی مابین مربوط به حالت داخلی کشورهای ماست اما می دانیم که دو طرف خیلی همکاری می کنند و تلاش ها بر رفع این موانع و ارتقا سطح مبادلات است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها