اعمال محدودیت‌ها بدون همراهی مردم موثر واقع نمی‌شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اگر چه اعمال محدودیت‌ها نقش مهمی در مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا دارد اما اگر مردم در اجرای درست این محدودیت‌ها همراهی نکنند این تصمیمات موثر واقع نمی‌شود.

اقبال عباسی عصر سه‌شنبه در دیدار با جمعی از منتنفذین و فعالان اجتماعی این استان با هدف پیشگیری و مقابله با کرونا افزود: اجرای محدودیت‌ها، تاثیر خودش را دارد، اما در بحران‌ها هر تصمیمی گرفته می‌شود اگر مردم همراهی نکنند آن تصمیم چندان اثرگذار نخواهد بود.

وی ادامه داد: در همین راستا درصدد برآمدیم تا با برگزاری نشستی با فعالان و بزرگان هر شهرستانی مردم را در اجرای صحیح پروتکل‌ها و محدودیت‌ها همراه سازیم تا بدین ترتیب اعمال محدودیت‌ها موثر واقع شود.

عباسی با بیان اینکه۷۰ درصد مردم استان در دورهمی‌ها و تجمعات خانوادگی مبتلا می‌شوند، تصریح کرد: اگر بتوان این دورهمی‌ها را تعطیل کرد می‌توان زنجیره عامل بخش عمده‌ای از شیوع کرونا را قطع کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری به بزرگان خانواده‌ها ، طایفه‌ها، ریش‌سفیدان و پیشکسوتان استان پیشنهاد داد تا میثاق‎نامه‌ای بین  خود تنظیم و امضا کنند که طی آن، تا مدت مشخصی از برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا در شهرها و روستاهای خود خودداری کنند.

عباسی خاطر نشان کرد: هر چقدر محدودیت‌ها و کنترل‌ها را به درستی اجرا کنیم به همان میزان در مهار ویروس کرونا موفق خواهیم بود، از این‌رو امید است با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم مناطق مختلف آنها را در اجرای این محدودیت‌ها بیش از پیش همراه سازیم.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =