کتابداران در ترویج فرهنگ پیشگیری از کرونا نقش بسزایی دارند

همدان _ ایرنا _ معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: کتابداران در ترویج فرهنگ پیشگیری از کرونا نقش بسزایی دارند تا بتوانیم زنجیره این بیماری را قطع کنیم.

به گزارش ایرنا، مصطفی آزادبخت، عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت هفته کتاب افزود: همراهی کتابداران و فعالان عرصه کتابخوانی و استفاده از فعالیت‌های فرهنگی در پیشگیری از بیماری کرونا بسیار مهم است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با اشاره به اینکه در بحبوحه شیوع کرونا، به کار فرهنگی برای مقابله با آن نیاز داریم افزود: در آینده نزدیک  و بر خلاف میل مسؤولان محدودیت‌های بیشتری اعمال می‎شود چرا که همراهی برخی از مردم برای پیشگیری و مقابله با بیماری کمتر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: موفقیت در حوزه کتابخوانی باعث تقویت جبهه فرهنگی می‌شود و یکی از ارکان اصلی فرهنگ و مرام ما کتاب قرآن است که سرمنشا همه خوبی‌ها است.

آزادبخت با اشاره به اینکه واژه مقدس کتاب بی‌نظیر و بی‌بدیل است اظهار داشت: ریشه آرامش دانایی و رکن اصلی در دانایی کتاب و کتابخوانی است به طوری که مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «سلامت فکری را با کتابخوانی تأمین کنید».

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان خاطرنشان کرد: اگر اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوش درخشیده  به دلیل وجود مدیری لایق و کارشناسان و کتابداران ساعی و کوشا است.

مصطفی آزادبخت ادامه داد: فردی که دانا باشد، به طور قطع به یقین می‌تواند بهترین زندگی را داشته باشد و کتاب یک رکن اصل دانایی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌ها زمینه را فراهم می‌کنند که مردمان به کتاب دسترسی پیدا کنند خاطرنشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود که با استفاده از فرهنگ غنی اسلام توانستیم پیروز و در ادامه نیز مقاومت کنیم و امروز هم به دنبال ایجاد بهترین حکومت در زمین هستیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه در انقلاب اسلامی کتاب از جایگاه والایی برخوردار است گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی به کتاب توجه بسیاری شده و همدان و کتاب پیوندی ارزشمند و والا دارد.

آزادبخت افزود: استاندار و مسؤولان همدان به کتاب توجه بسیار دارند و کتابخانه‌های عمومی را به طور ویژه رصد و پشتیبانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در کتابخانه‌های عمومی وحدت، همدلی و خدمتگزاری دیده می‌شود، یادآور شد: اگر جبهه فرهنگی تقویت شود، نظام تقویت می‌شود و تشویق مردم به مطالعه و ترویج کتابخوانی باعث خدمت به نظام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =