وضعیت شیوع کرونا در داورزن خراسان رضوی قرمز شد

سبزوار- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان داورزن گفت: به علت کاهش رعایت مقررات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان واقع درغرب خراسان رضوی قرمز شده است.

دکتر رضا خسروجردی عصر سه شنبه در نشست ستاد کرونای داورزن افزود: در پی کاهش حساسیت‌ها، عادی تلقی شدن ویروس کرونا  و عدم رعایت بهداشت فردی و جمعی، تعداد مبتلایان به کرونا در داورزن افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: با توجه به روند افزایشی ویروس کرونا، وضعیت شهرستان داورزن همچون بسیاری از مناطق کشور حاد و بحرانی شده که لازمه کاهش شیب ابتلا به این ویروس، اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونای شهرستان با همکاری همه دستگاه‌ها و مردم است.

رییس شبکه بهداشت و درمان داورزن گفت: هم اینک وضعیت شهرستان داورزن به لحاظ ویروس کرونا قرمز است و از اول آذرماه عمده محدودیت‌ها در حوزه تردد وسایل نقلیه و فعالیت مشاغل اعمال می شود و  چنانچه در وضعیت شهرستان تغییر ایجاد شود محدودیت ها نیز با توجه به وضعیت بیماری تغییر خواهد کرد.

خسروجردی افزود: شهرستان داورزن به عنوان میقات الرضا (ع) و دروازه ورودی خطه خراسان رضوی است لذا برای کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر لازم اتخاذ شده و نیز برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ستادهای فرعی در شهر و روستاهای داورزن با محوریت مرکز بهداشت و درمان، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت روستایی فعال شده است.

شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =