فعالیت همدان در ترویج اهداف کتابخوانی خلاقانه است

همدان _ ایرنا _ مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان هنرمندانه و خلاقانه در توسعه و ترویج اهداف این نهاد همت کرده و به توفیق‌های مطلوبی دست یافته است.

به گزارش ایرنا، مهدی توکلیان عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت بیست و هشتمین هفته کتاب،  که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: با توجه به شرایط پیش آمده شیوع کرونا، با اقدامات و خلاقیت‌های کتابداران و کارشناسان، تهدید بیماری کرونا به فرصت تبدیل شده و با تداوم فعالیت‌های کتابداران، از این شرایط عبور کرده تا به یک وضعیت با ثبات برسیم.

وی خاطرنشان کرد: کتابداران و کارشناسان استان همدان در ایام شیوع بیماری کرونا در فضاهای مجازی «اینستاگرام» و «بله» فعالیت‌های چشمگیری داشتند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: سال ۱۴۰۰ برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بسیار مهم است چراکه باید در راستای اصلاح قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گام برداریم.

توکلیان تأکید کرد: در همین راستا با تک تک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مراجع ذی‌صلاح و تصمیم ساز  جلسات مشترکی برگزار شده تا در قانون جدید و  بودجه سال آینده این مشکل برطرف شود.

وی ابراز امیدواری کرد: دغدغه خانواده بزرگ هفت هزار و ۵۰۰ نفری کتابخانه‌های عمومی کشور رفع شود. 

توکلیان با بیان اینکه در حال حاضر با تغییر رویکرد کتابخانه‌های عمومی مواجه هستیم ادامه داد: کتابخانه‌ها به انجام فعالیت‌های باشگاهی، فرهنگی و اجتماعی روی آوردند و فعالیت آنها تنها به امانت کتاب محدود نیست بلکه کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز دنبال می‌کنند.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی استان‌ها تبدیل به یک پایگاه اجتماعی و فرهنگی شدند و در راستای ارائه خدمات در مناطق مختلف تلاش می‌کنند.

وی گفت: استان همدان همانند گذشته به واسطه عقبه تمدنی، فرهنگی و هنری که دارد، هنرمندانه و خلاقانه در توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی گام برمی‌دارد از همین رو  اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان توانسته به موفقیت‌های بسیاری دست یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =