پیگیری قضایی فلسطین از شرکت‌های فعال در شهرک‌های صهیونیستی

تهران- ایرنا- منابع خبری روز سه شنبه گزارش دادند، تشکیلات خودگردان فلسطین از شرکت‌های فعال در شهرک‌های صهیونیستی و حکومت‌های عربی حامی محصولات این شهرک‌ها شکایت می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی، «محمد الشلاده» وزیر دادگستری تشکیلات خودگردان اعلام کرد که دولت فلسطینی قصد دارد از شرکت‌های فعال در شهرک‌های صهیونیستی شکایت کند.

وی همچنین هشدار داد که از کشورهای عربی که با رژیم اشغالگر روابط خود را عادی کردند، در صورت حمایت از محصولات تولیدی شهرک‌های صهیونیستی، شکایت می‌شود.

وزیر دادگستری فلسطین اظهار داشت، دادگاه‌های فلسطینی تعقیب قضایی شرکت‌هایی را که در شهرک‌های صهیونیستی فعالیت دارند به دلیل نقض قوانین بین المللی و بشردوستانه آغاز می‌کنند و خساراتی را که آنها وارد کردند، جبران خواهد شد.

شلاده گفت که وزارت دادگستری از لیست سیاه بین المللی که در این زمینه تهیه شده، استفاده خواهد کرد و افزود: اگر یک کشور عربی با رژیم اشغالگر روابط خود را عادی کند و از محصولات تولیدی شهرک صهیونیستی حمایت کند، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

سازمان ملل متحد فوریه گذشته لیست سیاهی شامل اسامی ۱۱۲ شرکتی را که در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری، قدس شرقی و بلندی‌های جولان فعالیت می‌کنند منتشر کرد. ۹۴ مورد از این شرکت‌های صهیونیستی و ۱۸ شرکت هم از ۶ کشور دیگر هستند.

شرکت‌های موجود در لیست سیاه شامل شرکت‌های بانکی، تلفن‌های همراه، ساخت و ساز و حوزه‌های مختلف فناوری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =