سرایت پذیری و کشندگی ویروس کرونا بیشتر شده است

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به علت جهش های ژنتیکی در ویروس کرونا، سرایت پذیری و کشندگی آن بیشتر شده است.

پرویز یزدان پناه شامگاه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار جانباختگان کرونا در استان به ۲۶۸ نفر رسیده و در۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۴ هم استانی بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست دادند.

وی افزود: هم اینک ۴۵۴ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۵۶ بیمار کرونایی قطعی بوده و٢٣ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد۱۳هزار و ۶۹۵نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 یزدان پناه ابراز داشت: از ۴۴۹ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٥٨ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(٥٣درصد)، کهگیلویه (١٧ درصد)، باشت (١٣درصد)، چرام (٨درصد)، گچساران (٦ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بوده است.  

وی تاکید کرد: درصد زیادی از بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند که درصدی از آنها باید در بخش مراقبت های ویژه بستری شوند که می تواند باعث افزایش مرگ و میر بیماران شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنابراین هر بیمار علامت دار، تماس با افراد بیمار و کسانیکه تست کرونا آنها مثبت شده است باید به مدت دو هفته در قرنطینه باشند تا بتوان جلوی سرایت بیماری به دیگران را گرفت.

یزدان پناه با اشاره به این که نقش مردم در قطع زنجیره این ویروس حائز اهمیت است، عنوان کرد: اقدامات  اساسی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری شامل استفاده همه مردم  بخصوص جوانان از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در مراسمات و تجمعات، پرهیز از حضور در مکان های شلوغ، سربسته و پرخطر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شرایط کنونی راه های عمده انتقال بیماری کرونا مراسمات خانوادگی و حضور در تجمعات بوده که مردم باید از حضور در نشست های خانوادگی و هر نوع تجمعی پرهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =