پست‌بانک در روستاهای پر جمعیت تالش دایر می‌شود

آستارا - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی فرماندار تالش از تلاش برای ایجاد شعبه‌های پست‌بانک در روستاهای بالای ۸۰۰ نفر جمعیت به منظور گسترش شبکه و خدمات بانکی، پستی، مالی در راستای احیای اقتصاد روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا زینب افراز روز سه شنبه در جلسه بررسی راه اندازی پست بانک در روستاها در فرمانداری تالش اظهار کرد: یک ماه به بخشداران فرصت داده می شود تا با نیازسنجی در روستاهای بالای ۸۰۰ نفر جمعیت، افراد و نمایندگانی را برای راه اندازی شعبه های پست بانک معرفی کنند.

وی ادامه داد: این کار نیاز به تعامل و همکاری بخشداران، فرمانداری و دستگاه های استانی دارد و بخشداران، بعضی روستاهای دارای  ۶۰۰ نفر جمعیت را نیز می توانند به همراه روستاهای همجوار معرفی کنند.

معاون برنامه ریزی فرماندار تالش گفت: روستاها یکی از منابع تامین نیازهای اساسی و توسعه آنها از برنامه های مهم دولت است و آبادانی و عمران روستاها سبب توسعه ملی می شود.

وی افزود: استفاده از فناوری اطلاعات، ارتباطات در روستاها از راه های توسعه در جهان است و گسترش شبکه بانکی و ارائه خدمات بانکی، پستی، مالی و پولی در محروم ترین نقاط کشور در احیای اقتصاد روستایی و مهاجرت معکوس تاثیرگذار است.

او ادامه داد: وجود پست بانک به عنوان یک بانک روستایی در روستاها ضرورت دارد و نشان دهنده توجه کشور و دولت به روستاها و مناطق عشایری به عنوان مراکز بزرگ تولیدی است.

معاون فرماندار تالش گفت: در روستاها علاوه بر کار کشاورزی و دامداری و صنایع تبدیلی، در سال های اخیر گردشگری و بومگردی هم رونق گرفته و به فعالیت بانک نیاز است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت با بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =