همکاری سپاه پاسداران و بهزیستی پاکدشت در مقابله با کرونا

تهران- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت گفت: به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، بهزیستی و سپاه پاکدشت با همکاری مشترک، اقدامات مؤثری در حوزه پیشگیری از این بیماری را آغاز کردند.

محمود برزگر روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بهزیستی شهرستان پاکدشت با همکاری نیروهای جهادی بسیج و سپاه، گروه‌های همیار و تیم‌های اجتماع محور تلاش دارد تا از شیوع بیماری کرونا در جامعه هدف پیشگیری کرده و به آسیب‌دیدگان ناشی از این بیماری جلوگیری کند.

وی گفت : با همکاری نیروهای جهادی بسیج و سپاه و آتش نشانی محل کار پرسنل و مراکز بهزیستی به صورت مستمر ضدعفونی شده و مواد غذایی و مواد ضد عفونی بین خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی توزیع می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی پاکدشت اظهار کرد: با همکاری مسوولان بهزیستی و سپاه، برای کودکان کار غذا و مواد بهداشتی تهیه و بین این افراد توزیع شد.

برزگر همچنین از ارائه آموزش پیشگیری از کرونا توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی ۱۲۳ به پرسنل، کودکان کار و خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این اداره یاد کرد.

وی همچنین از ارائه خدمات تیم‌های ویزیت در منزل بهزیستی به توانخواه تحت پوشش خبر داد و افزود: تیم های ویزیت در منزل بهزیستی، به ۷۰ نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی پاکدشت که دارای معلولیت هستند به صورت مستمر خدمات ارائه می‌دهند.

رئیس بهزیستی پاکدشت افزود: تیم های ویزیت در منزل، خدمات پزشکی، توانپزشکی، مددکاری، پرستاری و روانشناسی به بیماران اعصاب و روان و افراد دارای ناتوانی ذهنی به صورت دوره ای و با توجه به نیاز گروه هدف، ارائه می‌دهد.

وی هدف از این اقدام را ارتقای سلامت روانی و جسمانی برشمرد و افزود: حضور تیم‌های ویزیت در منزل به صورت مستمر در منازل توانخواهان، نظارت و کنترل درمان دارویی، آموزش درمان بیماری، ارائه تمرین‌های مهارتی و ارتقا سلامت روان از جمله اقدامات مراکز ارائه دهنده خدمات در منزل است که به صورت دائمی انجام شده و پس از ویزیت و مشاوره، این افراد از خدمات بهداشتی و دارویی نیز برخوردار می‌شوند.

رییس اداره بهزیستی یادآور شد: در حال حاضر ۲۵ هزار نفر در قالب ۶ هزار خانواده از خدمات حمایتی بهزیستی پاکدشت برخوردارند که از این تعداد، ۴ هزار و ۷۰۰ نفر دارای معلولیت‌های ذهنی، جسمی و حرکتی بوده که ۷۰ نفر از این افراد از خدمات ویزیت در منزل بهره می برند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =