تصادف موتورسواران رتبه دوم حوادث رانندگی در شرق استان تهران

تهران- ایرنا- رئیس پلیس راه فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: تصادف موتورسواران، رتبه دوم حوادث رانندگی پس از تصادفات خودروهای سواری در شرق استان تهران را در اختیار دارد.

سرهنگ ایرج کهریزی روز سه‌شنبه در آئین اهداء کلاه ایمنی به موتورسواران روستای ابراهیم آباد از توابع بخش شریف آباد پاکدشت گفت: ۳۰ درصد از جانباختگان ناشی از تصادفات درون شهری در شرق استان تهران مربوط به موتورسواران است که بر اساس اظهار نظر پزشکی قانونی، علت فوت تمامی این افراد، ضربه به سر است.

وی گفت: موتورسوارانی که در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست داده‌اند، در زمان حادثه از کلاه ایمنی استفاده نکرده بودند.

رئیس پلیس راه فرمانده انتظامی شرق استان تهران تاکید کرد: استفاده از کلاه ایمنی باید برای موتورسواران به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی اظهار کرد: استفاده از کلاه ایمنی تا ۴۰ درصد از تصادفات منجر به فوت و ۷۰ درصد از تصادفات منجر به جراحت در راکبان موتورسیکلت کاهش می‌دهد.
رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: در کنار استفاده از کلاه ایمنی، سالم بودن چراغ‌های جلو، عقب و چراغ‌های راهنما برای موتورسواران به ویژه در هنگام تردد در شب، می‌تواند از بروز تلفات ناشی از حوادث جاده‌ای بکاهد.

وی افزود: به منظور فرهنگ سازی استفاده از کلاه ایمنی، از ابتدای امسال تا کنون، ۳۰۰ عدد کلاه ایمنی در پاکدشت توزیع شده است.

در پایان این مراسم از نمونه‌های ترافیکی بخش شریف‌آباد پاکدشت تقدیر شد.
پاکدشت با دو بخش شریف آباد و مرکزی و با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =