استاندار تهران: افزایش مطلوب حقوق کارکنان در ۱۴۰۰ مد نظر ماست

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: افزایش مطلوب حقوق کارکنان برای سال ۱۴۰۰ و مد نظر قرار دادن این موضوع در لایحه بودجه سال آتی مورد تاکید ما قرار دارد.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان تهران افزود: اعتبار سرمایه ای پیش بینی شده برای بودجه سال ۱۴۰۰ استان تهران از ۹۱۵ میلیارد تومان سال گذشته به ۱۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی یادآورشد: بررسی لایحه بودجه در بخش سرمایه ای از مهمترین اقداماتی است که باید حمایت از کارکنان دولت انجام داد.

محسنی بندپی اعلام کرد: باید به حقوق و دستمزد نیروی انسانی پرداخت تا آنان انگیزه لازم برای فعالیت های جاری و خدمت رسانی را داشته باشند.

استاندار تهران گفت: پیشنهاد می کنم که یک جدول مقایسه ای از اعتبارات سرمایه ای سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ را آماده ساخت تا بهتر بتوان به روند بهبود و افزایش این اعتبارات پی برد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با کمک این جدول مقایسه ای، توجه به میزان افزایش اعتبارات سرمایه ای دستگاه ها و به تبع آن به ازای هر یک از پرسنل، مورد توجه قرار می گیرد.

محسنی بندپی یکی از بخش های مورد تاکید استان تهران برای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را توجه به حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد و ادامه داد: این استان از محرومیت قابل توجهی در این بخش رنج می برد تا آنجا که متوسط سرانه کشوری برخورداری از خانه های بهداشت یک مرکز به ازای هر یک هزار نفر و در این استان یک مرکز به هزار سه هزار و ۵۰۰ نفر است.

این مقام مسئول تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی باید برنامه ریزی لازم را برای کاهش بهبود این وضعیت در استان تهران داشته باشند و در تخصیص بودجه این موضوع را مد نظر قرار دهند.

این نشست به بررسی بخش های مختلف لایحه پیشنهادی استان تهران برای لایحه بودجه کشور در سال ۱۴۰۰ پرداخت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha