موافقت رییس دفتر رییس جمهوری با پیشنهادات استان خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از نظر موافق رییس دفتر رییس جمهوری با پیشنهادات استان در حوزه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری گفت: به جهت پیگیری برخی مسایل استان، مکاتباتی با دکتر واعظی صورت گرفته بود که امروز طی ملاقاتی این موارد، بحث و بررسی شد. 

وی ادامه داد: در بین نامه‌های ارسال شده و مطالبات استان، موضوعات متعددی در حوزه‌های بهداشت و درمان، تقسیمات کشوری، ارتقای برخی مناطق، کمک به طرح توسعه شرکت کویر تایر و سایر موارد درخواست شده بود. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: در این دیدار، ضمن تشریح موقعیت مرکز استان (بیرجند) و با تاکید بر گستردگی تنها بخش این شهرستان با ۳۰۳ روستا و آبادی دارای سکنه، تفکیک بخش مرکزی مطرح شد. 

وی افزود: درخواست تفکیک تنها بخش شهرستان بیرجند با هدف بهبود کیفیت، تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به مردم و کاهش وسعت بخش مرکزی مطرح و پیگیری شد. 

ملانوری اظهار داشت: تفکیک بخش مرکزی بیرجند از مطالبات دیرینه مردم این منطقه است که امیدواریم طرح آن در جلسه هیات دولت، نتایج خوبی به همراه داشته باشد. 

وی گفت: همراهی دولت درخصوص تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای  بیمارستان‌های بشرویه، سربیشه، سرایان و درمیان از دیگر درخواست‌ها بود. 

استاندار خراسان جنوبی افزود: در زمینه تأمین آمبولانس، نوسازی خودروهای اورژانس و تخصیص اعتباراتی برای پرداخت مطالبات بخش خصوصی از دانشگاه علوم پزشکی نیز درخواست‌هایی ارائه شد. 

وی اظهار داشت: یکی دیگر از موارد مطرح شده، موضوع طرح توسعه کویر تایر و تخصیص و تأمین منابع ارزی و ریالی لازم برای خرید ماشین آلات مورد نیاز در این طرح بود. 

ملانوری گفت: عنایت ویژه به شهرستان خوسف با توجه به ارتقای بخش ماژان نیز از دیگر موارد بود. 

این دیدار در دفتر «محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری انجام شد.

استاندار خراسان جنوبی با معاون هماهنگی و پیگیری ویژه دفتر رییس جمهوری هم به منظور پیگیری مسایل استان دیدار کرد. 

ملانوری در این دیدار به تشریح شرایط استان پرداخت و از برنامه‌هایی گفت که برای رفع مشکلات در دستور کار دارد.

وی بر لزوم نگاه ویژه دولت به خراسان جنوبی با توجه به شرایط استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا و هم‌ مرزی با کشور افغانستان تاکید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =