نیروی انتظامی دانش‌محور و بهره مند از تجربیات دنیا، امید بخش است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: حضور نیروی انتظامی با رویکرد دانش‌محور و کسب تجارب موفق دنیا به مسائل، امیدبخش است و کیفیت‌بخشی را در فعالیت‌های آنها شاهد خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند  امروز (سه شنبه ) در دیدار فرمانده انتظامی استان کرمان و شورای معاونان فرماندهی انتظامی استان کرمان افزود: کرمان استانی با فاصله کم در دیواره امنیتی کشور است و کوتاهی در این مرز مانند قاچاق مواد مخدر تبعاتی برای بشریت دارد.

وی خاطرنشان کرد: کرمان استانی مرزی نیست، اما به نوعی از استان‌ها مرزی مهمتر است، ذره‌ای کوتاهی در اقدامات، تبعات ناامنی آن را شامل کشور می‌کند.

استاندار کرمان با اشاره به این مطلب که لباس نیروی انتظامی نماد و آهنگ آرامش در جامعه و پیام ناامنی برای بر هم‌زنندگان نظم و امنیت و قانون‌شکنان است، تصریح کرد: برای اداره بهتر استان نیاز به بسیج همه امکانات استان و هم افزایی همه فرآیندها، تشکل‌ها، مردم و نهادها داریم و با اعمال ذره‌ای سلایق شخصی در این همگرایی، ظلم کرده‌ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این دیدار با تبریک انتصاب دکتر زینی‌وند عنوان کرد: به دست گرفتن سکان اجرایی استان در شرایط حساس کنونی با توجه به دیدگاه و تجارب ارزشمند و برنامه‌های ایشان در سیستان و بلوچستان، مطمئنا به ارتقای نظم و امنیت در استان کمک می‌کند و توسعه زیرساخت‌های امنیت را که زیربنای توسعه فرهنگی، اقتصاد و دیگر ابعاد است را خواهیم داشت.
سردار عبدالرضا ناظری‌ در ادامه گزارشی از وضعیت و شرایط انتظامی و امنیتی استان ارائه کرد و راه‌اندازی پایگاه های لازم در کویر جهت پایش و تامین امنیت منطقه را موثر دانست.
وی یادآور شد: در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با همراهی مسوولان و سازمان‌های سهیم در امر تامین امنیت، سرقت‌های مسلحانه در استان ۲۴ درصد کاهش یافته و در دیگر موارد سرقت نیز کاهش وقوع جرم را در استان داریم.
فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین به رتبه اول استان کرمان در کشفیات مواد مخدر در سطح کشور با ۵۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته اشاره کرد و از اجرای طرح‌های متعدد کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای استان و قرارگیری کرمان جزو ۶ استان دارای بیشترین میزان کاهش تصادفات جاده‌ای خبر داد.
سردار ناظری تاکید کرد: نیروی انتظامی استان کرمان برای ورود به حوزه مقابله با احتکار در بازار و همراهی با ستاد کرونا استان برای اجرای محدودیت‌ها آمادگی کامل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها