عملکرد وزارت اقتصاد درباره بهبود کسب و کار به نمایندگان ارائه شد

تهران-ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش عملکرد دو ساله وزارتخانه متبوع خود درباره بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی در سال جهش تولید را به نمایندگان ارائه کرد.

به گزارش ایرنا،  فرهاد دژپسند روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون‌ اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بهبود فضای کسب و کار و مقررات‌زدایی باید در سال جهش تولید مورد توجه ویژه قرار گیرد، بنابراین ما عملکرد ۲ ساله خود را در این خصوص به کمیسیون اقتصادی گزارش دادیم و مقرر شد؛ ضمن برگزاری جلسه‌ای در وزارت اقتصاد و دارایی بازدید میدانی نیز صورت پذیرد و تحولات و دستاوردها بررسی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تأکید کرد: ‌اگر می‌خواهیم سرمایه‌گذاری رشد پیدا کند و جهش تولید شکل گیرد، باید فعالان اقتصادی و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند بدون دغدغه گام‌های مناسبی بردارند.

وی موضوع مالیات و اصلاح ساختار مالی و بودجه دولت را از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: سؤالات نمایندگان در این زمینه در دو جهت مورد بررسی قرار گرفت، نخست در جهت برنامه‌های پایه‌های جدید مالیاتی، کاهش فرار مالیاتی و دوم در جهت عدالت مالیاتی، البته در برخی موارد متوجه شدیم که عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع همکاران وزارت اقتصاد و دارایی سبب این مسئله شده است، بنابراین مقرر شد؛ جلساتی برگزار شده و شفاف‌سازی صورت گیرد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره وضعیت بازار سرمایه گفت: در این خصوص اقدامات و سیاست‌هایی که در یک سال اخیر توسط شورای بورس، وزارت اقتصاد، دولت و مجلس برای بهبود شرایط بازار سرمایه اتخاذ شده مورد بحث قرار گرفت؛ همچنین درباره آنچه در جهت افزایش عرضه در شرایطی که بازار با تقاضای فزاینده روبه‌رو بود و در جهت مدیریت تقاضا تبادل نظر و مقرر شد وزارت اقتصاد و دارایی گزارش تفصیلی ارائه دهد.

دژپسند تأکید کرد: قرار شد درباره بازار سرمایه گزارش مستقلی ارائه دهیم، چراکه بازار فقط ۵۰۰ هزار ذیفنع ندارد و گسترش یافته، البته ابزارها نیز گسترش یافته‌اند بنابراین باید گزارش مفصلی ارائه شود.

وی موضوع خصوصی‌سازی را از دیگر محورهای نشست امروز با نمایندگان ذکر کرد و گفت: نکاتی درباره اهمیت برخی از خریداران و نحوه پرداخت و بازپرداخت بدهی‌ها مطرح شد اما به دلیل داشتن  ابعاد حقوقی قرار شد در جلسه‌ای دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =