تحقق اهداف محدودیتهای کرونایی در گناباد نیازمند هم‌افزایی است

گناباد-ایرنا- فرماندار گناباد گفت: تحقق اهداف محدودیتهای کرونایی در این شهرستان نیازمند هم‌افزایی بین بخشی است و همه باید در این ارتباط احساس مسوولیت کنند.

حامد قربانی روز سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گناباد افزود: همه بخشها موظف به اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا هستند و باید این مصوبات به صورت کامل اجرا شود تا با همکاریهای بین بخشی و احساس مسوولیت آحاد جامعه، شاهد کاهش تبعات شیوع ویروس همه گیر کرونا باشیم.

وی ادامه داد: همه بخشهای جامعه از جمله  مسوولان و دست اندرکاران ذیربط و اصناف باید خود را ملزم به اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا بدانند و از هر گونه برخورد سلیقه‌ای در این ارتباط پرهیز کرد.

فرماندار گناباد با اشاره به اجرای طرح ۱۴ روزه محدودیتهای کرونایی مشاغل از اول آذرماه همزمان با سراسر کشور در این شهرستان گفت: گروهی متشکل از نمایندگان اعضای  ستاد کرونا به صورت میدانی بر روند اجرای این محدودیتها نظارت خواهند داشت.

قربانی افزود: در راستای اجرای محدودیتهای کرونایی تنها ۲۳ دسته اصناف گروه شغلی یک مجاز به فعالیت هستند و سایر گروههای شغلی دو و سه و چهار تعطیل خواهند بود و باید با همکاری اصناف و کاهش رفت و آمد در معابر عمومی تبعات شیوع ویروس همه گیر کرونا کاهش یابد.

وی اظهار داشت: علاوه بر تعطیلی بازار از خروج و ورود خودروهای بومی و غیر بومی به شهرها جلوگیری می شود و تردد در سطح شهر از ساعت ۲۱ هر شب ممنوع است.

فرماندار گناباد با اشاره  به فعالیت بانکها و ادارات این شهرستان با یک سوم نیروهای شاغل در مدت اجرای محدودیتهای کرونایی در این  شهرستان خواستار بهره گیری از ظرفیت بسیج در کنار سایر بخشها و نیروی انتظامی برای اجرای هر چه بهتر و نظارت بر اجرای این محدودیتها شد.

قربانی اضافه کرد: باید تمهیداتی برای عرضه میوه و تره بار  در چند نقطه سطح شهر برای استفاده بهتر مردم در مدت اجرای طرح محدودیتهای کرونایی در نظر گرفته شود و پنج فروشگاه عرضه تجهیزات پزشکی در کنار سایر مشاغل گروه یک به صورت کامل فعالیت خواهند داشت.

وی افزود: با اجرای مانور و به صدا در آوردن آژیر وضعیت قرمز و با بهره‌گیری از سیستم صوتی نسبت به آگاه ‌سازی و آماده سازی شهروندان برای اجرای طرح محدودیتهای شغلی اطلاع رسانی می شود.

فرماندار گناباد از پرداخت ۹۰۰ فقره تسهیلات حمایتی کرونا به مبلغ  ۱۲۵ میلیارد ریال از ابتدای امسال تاکنون به مساغل آسیب دیده کرونا در این شهرستان خبر داد.

قربانی گفت: از ابتدای شیوع ویروس همه گیر کرونا تا ۲۲ آبان ماه جاری از مجموع چهار هزار و ۴۶۳ نفر مبتلای بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان دو هزار و ۲۱۲ نفر بیمار بستری در بیمارستان علامه بهلول گنابادی بهبود یافتند و تعداد بیماران بهبود یافته به نسبت مبتلایان نشان دهنده امکانات و اقدامات درمانی مطلوب در گناباد است.

وی افزود: همچنین در این مدت از مجموع  ۱۵۴ تن که  با تست مثبت کرونا در  گناباد فوت کردند ۱۲۶ تن اهل این شهرستان بودند و میانگین سنی متوفیان ۷۷ سال است و کمترین سن متوفیان ۱۰ سال و بیشترین سن ۱۰۰ سال است و ۱۱۶ نفر از این افراد بیشتر از  ۶۰ سال سن داشتند.

فرماندار گناباد گفت: پیری جمعیت زنگ خطر را برای شیوع این بیماری در شهرستان به صدا در آورده است و باید توجه بیشتری به رعایت پروتکلهای بهداشتی و پیشگیرانه در بین مردم و از جمله افراد مسن داشت.

قربانی خواستار توجه بیشتر میوه فروشی ها و فروشگاههای عرضه میوه و تره بار و نانواییها به رعایت پروتکلهای بهداشتی شد و گفت: در فروشگاههای زنجیره ای عرضه مواد غذایی و مایحتاج مردم، خریداران و فروشندگان ملزم به استفاده از ماسک بوده و در بدو ورود، مواد ضد عفونی کننده برای استفاده مراجعان در نظر گرفته شود و در نانواییها برای پرهیز از ازدحام از سیستم نوبت گیر استفاده شود.

سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان علامه بهلول گنابادی فعال است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =