نقاط حادثه‌خیز جاده‌های روستایی آذربایجان‌غربی شناسایی شود

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم کاهش تصادف‌های رانندگی در روستاها گفت: در این راستا، نقاط حادثه‌خیز جاده‌های روستایی استان نیز باید شناسایی شود.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه ایمنی حمل و نقل روستایی آذربایجان‌غربی افزود: جاده‌های روستایی، حساسیت بسیار زیادی نسبت به جاده‌های شهری و بین شهری دارند و در صورت وجود نقاط حادثه‌خیز باید به سرعت آشکارسازی و حذف شوند.

وی اضافه کرد: باید سهم و وظایف هر یک از دستگاه‌های اجرایی در قبال راه‌ها مشخص و ابلاغ شود تا نتیجه لازم را از این اقدامات دریافت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: آشکارسازی ماشین‌آلات و ادوات، توزیع کلاه ایمنی بین موتورسواران، خط‌کشی محورها، آموزش و فرهنگ‌سازی، توجیه دهیاران، استقرار تابلوهای راهنمایی و رانندگی جزو اقداماتی است که دستگاه‌های متولی باید در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

رحمانی با تاکید بر اهمیت فرهنگ‌سازی در مباحث مختلف اظهار کرد: فرهنگ‌سازی بین خانواده‌ها و آموزش رانندگان بیش از پیش تلفات جانی و مالی رانندگی را کاهش می‌دهد.

وی با بیان اینکه کم‌تجربگی رانندگان یکی از مهم‌ترین دلایل تصادف‌ها و تخلف‌های رانندگی است افزود: بیشترین خسارت جانی و مالی از سمت ناوگان حمل و نقل سنگین به دیگر وسائل نقلیه وارد می‌شود که باید در راستای بهبود این وضعیت، همه نهادهای مسوول پای کار بیایند.

به گزارش ایرنا، ۱۲ هزار کیلومتر جاده در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این میزان، هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربوط به جاده‌های روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =