برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی فرصت مناسب تقویت صادرات است

گرگان - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت که صنعت نمایشگاهی کشور ظرفیت مهم توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت از جمله ساختمان و تقویت بازار صادرات است.

بهمن حسین زاده عصر سه شنبه در مراسم آغاز بکار نمایشگاه صنعت ساختمان استان گلستان اظهار داشت: سیاست مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهبود کیفیت تولید برای تامین نیاز داخل و ایجاد فرصت برای صادرات است و در این راستا بخش خصوصی به عنوان عامل تعیین کننده بازار می تواند نقش موثری ایفا کند.

وی ادامه داد: با انتقال دانش فنی در بخش های مختلف تولید، تکیه بر توان شرکت های فناور داخلی و ارایه آخرین محصولات در قالب ظرفیت های نمایشگاهی می توان همکاری مشارکتی و سازنده ای با کشورهای همسایه به ویژه آسیای مرکزی انجام داد که لازمه آن تکمیل زیرساخت های صادراتی بنادر و گمرکات است.

وی همچنین بر رفع موانع و چالش های پیش‌روی صادرات و تجارت گلستان با کشورهای همسایه شمالی ، آسیای میانه و اوراسیا تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاری در این بخش می تواند به سیر صعودی صادرات و گشایش های جدید تجاری ختم شود.

وی برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنعت ساختمان را فرصت مناسب توسعه صادرات، بازاریابی و برندسازی محصولات داخلی اعلام کرد.

هجدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان گلستان با رعایت پروتکل های بهداشتی از عصر سه شنبه به‌مدت چهار روز کاری از ساعت ۱۲ تا ۱۸ در محل نمایشگاه های دایمی استان در گرگان دایر است.

در این نمایشگاه شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات ساختمانی، تأسیسات، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در و پنجره، آسانسور، سنگ‌های تزئینی، چینی و شیرآلات بهداشتی حضور دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =