مخربین رودخانه بالیخلو اردبیل به خدمات زیست‌محیطی محکوم شدند

اردبیل - ایرنا - تخریب‌کنندگان حریم رودخانه بالیخلوچای در شهر اردبیل به ارائه خدمات زیست‌محیطی محکوم شدند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا ، بر اساس رای صادره از شعبه اول اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل ۲ نفر به دلیل تخریب حریم و بستر رودخانه بالیخلوچای به ۱۵۰ساعت خدمات عمومی رایگان در جهت تنظیف و سالم نگه‌داشتن این رودخانه محکوم شدند.

این حکم زیست محیطی در راستای اجرای مجازات جایگزین حبس صادر شده است.

بالیخلوچای اردبیل به عنوان طولانی‌ترین رود اردبیل از غرب به شرق امتداد داشته و در مسیر خود با عبور از وسط شهر اردبیل را به مانند برخی از پایتخت‌های کشورهای اروپایی به ۲ قسمت تقسیم می‌کند.

زمزمه‌های طرح ساماندهی رودخانه بالیخلوچای از سال‌ها پیش و پس از مرگ این رودخانه و شدت یافتن آلودگی‌های زیست محیطی و انسانی در آن مطرح شده ولی بطور کامل ساماندهی نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل نیز گفت: امسال همچنین پنج پروژه بزرگ استان شامل احداث چهار شهرک صنعتی خصوصی و یک ناحیه صنعتی ملزم به ارائه مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی بوده که تاکنون برای سه طرح مجوز زیست محیطی بر اساس آیین‌نامه مذکور و با رعایت مسائل زیست محیطی و نصب سیستم آنلاین پایش و نظارت و مدیریت پساب صادر شده و مطالعات ۲ طرح دیگر توسط مشاور طرح در دست بازبینی و بازنگری است.

سعید شهند افزود: عمل به تعهدات زیست محیطی ارائه شده در مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی توسط مجریان می‌تواند باعث کاهش آلایندگی و در نهایت بهبود وضعیت محیط زیست استان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =