۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۳
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 84113867
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع مشکلات حوزه آموزش دماوند در ایام کرونا ضروری است

 تهران - ایرنا - رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: با شیوع ویروس کرونا و برگزاری دوره‌های آموزش غیرحضوری، فراهم‌سازی زیرساخت‌های این بخش ضروری است.  

به گزارش ایرنا، هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند روز سه شنبه با حضور اعضای جلسه برگزار و گزارشی از فعالیت های آموزش و پرورش در دوران کرونا ارائه شد و همچنین موضوعات مربوط به هماهنگی بین ادارات کار و امور اجتماعی، بیمه تامین اجتماعی با آموزش و پرورش و ارائه طرح های فرهنگی بحث و تبادل نظر شد.  

مهرداد پور فتحی در این جلسه اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا آموزش مدارس به صورت مجازی شده که این مهم مزایا و معایب را به همراه داشته است.  

وی ادامه داد: اولیا دانش آموزان از قطعی اینترنت در بخش شهری و روستایی گله مند هستند که البته این مهم تنها مختص به دماوند نیست اما امید است با حمایت مخابرات شهرستان به حداقل برسد.

 این مقام مسوول با اشاره به اینکه دبیران در این ایام فعالیت های خوبی دارند اما به دلیل آموزش غیر حضوری با چالش هایی نیز مواجه هستند، بیان داشت: یکی از مشکلات آموزش مجازی، عدم ایجاد تعادل بخشی بین آموزش و سلامت دانش آموزان است برای رفع این مهم برنامه ریزی هایی در بخش پرورشی و تربیت بندی با هدف حفظ سلامت دانش آموزان و اهمیت به حوزه تربیتی پیش بینی شده است.  

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به تعامل این نهاد با دیگر دستگاه ها با هدف حمایت های مالی و اعتباری، تصریح کرد: یکی از مطالبات دانش آموزان در حوزه آموزش مجازی، تامین و تهیه گوشی هوشمند است که در این راستا همه دستگاه ها و انجمن های مردم نهاد همکاری لازم را داشته و مصوب شده زیر نظر اموزش پرورش در اختیار دانش اموزان قرار گیرد تا همه بتوانند از این مهم برخوردار و تحت پوشش سامانه شاد باشند.

 امور پرورشی و تربیتی دانش آموزان باید بیشتر مد نظر قرار گیرد 

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در این نشست با تاکید براینکه باید پرورش در کنار آموزش قرار گیرد، افزود: استفاده بیش از حد کودکان و نوجوانان از فضای مجازی آسیبهای روحی و جسمی را در پی خواهد داشت.   

وی با بیان اینکه باید آسیب ها شناسی و نسبت به رفع آن کوشید، گفت: بیان توصیه های بهداشتی و درمانی، توجه به مسائل روحی و روانی دانش آموزان، تشویق برای نماز و اعمال عبادی و ... از سوی مدیران و مربیان به دانش آموزان ضروری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =