استاندار یزد: از خدمات دولت الکترونیک در پیشگیری کرونا استفاده شود

یزد - ایرنا - استاندار یزد با اشاره به ظرفیت بالای استان در توسعه دولت الکترونیک و فراهم بودن زیرساخت های آن گفت: انتظار می رود در این شرایط از قابلیت های موجود به بهترین نحو برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده شود تا تحقق چنین تشکلی در واقعیت های جامعه، نمود پیدا کند.

محمدعلی طالبی روز سه شنبه در کارگروه توسعه دولت الکترونیک که به صورت مجازی برگزار شد ،افزود:اقدمات خوبی برای کاهش مراجعه مردم به دستگاه های اجرایی در زمینه دولت الکترونیک استان صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: با توجه به گزارش خوبی که در این جلسه ارایه شد، تمامی دستگاه های اجرایی با پیش قدم شدن، زمینه انجام خدمات خود را به صورت الکترونیک و برخط فراهم کنند.

همچنین مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد در این نشست با برشمردن شاخص و توانمندی استان در حوزه آی.سی. تی(ICT) و نتایج حاصل شده در کمیته کاری دولت الکترونیک، به بیان مسایل و راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد برنامه‌ها و سرعت بخشیدن به الکترونیکی شدن خدمات دستگاه های اجرایی پرداخت. 

 محمدرضا پاکدل، با ارایه گزارش پیشرفت طرح های اولویت دار در توسعه دولت الکترونیک به ظرفیت های مرکز تبادل اطلاعات اشاره کرد و بر اتصال تمامی دستگاه های اجرایی و حتی کسب و کارهای استان به مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) در بستر شبکه ملی اطلاعات برای تبادل داده ها و دریافت اطلاعات با هدف حذف مراجعه حضوری مردم در کنار تسریع و شفاف سازی ارایه خدمات تاکید کرد. 

دبیر کارگروه دولت الکترونیکی یزد از برنامه راه اندازی سامانه پیام ایران به عنوان یکی از  طرح های اولویت دار دولت الکترونیک، برای ارسال و دریافت الکترونیکی بدون واسطه اعلان‌ها و مکاتبه ها میان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور از یک سو و آحاد مردم و موسسه های حقوقی از سوی دیگر خبر داد.

پاکدل  گفت: سرشمار اختصاص داده شده به استان در این سامانه ۴۰۴۰۸۵ درنظرگرفته شده است و به زودی مردم یزد از خدمات این سامانه برخوردار می شوند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه)گفت: با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر رسید.

 سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۷ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۱۳ هزار و ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۷۹نفرنیاز به  بستری داشتند که با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و۶۹۱ نفر از بیماران تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع ویروس کرونا در ۲۷ استان قرمز  و استان های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد

وی گفت: در ایران حدود ۱۷.۸ درصد فوتی های کووید۱۹ از بین بیماران مزمن هستند  بنابراین لزوم رعایت اصول بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان های  شلوغ و پرازدحام و نیز استرس و فشارهای روانی برای افراد مبتلا به بیماران مزمن ضروری است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بیماران مزمن و افراد مبتلا به دیابت می توانند با نصب اپلیکیشن رایگان  IEA برای دریافت خدمات پزشکی از وزارت بهداشت اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ ( فوریه ۲۰۲۰)  بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تایید کرد.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم بیماری کووید۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس دچار بیماری خفیف می شوند.

ر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =