۱۱۰۰ تبلت و گوشی هوشمند بین دانش‌آموزان نیازمند اصفهان توزیع شد

اصفهان-ایرنا- فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان با اشاره به توزیع ۷۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان استان با ارزش هر یک ۲۵۰ هزار تومان گفت: یک‌هزار و۱۰۰ ستگاه تبلت و گوشی هوشمند نیز بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

به گزارش ایرنا،  سردار مجتبی فدا روز سه‌شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن اجتماعات رویش  این دانشگاه برگزار شد، افزود: ۶۰۰ سری جهیزیه برای زوج‌های جوان نیازمند استان نیز با همکاری گروه‌های جهادی، تهیه و اهدا شد.

وی برقراری تماس با یک میلیون نفر از شهروندان اصفهانی برای غربالگری و آموزش در زمینه بیماری کرونا را از اقدامات صورت گرفته توسط سپاه اصفهان اعلام کرد و گفت: همچنین گشت‌های سپاه و بسیج با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی برای آموزش پروتکل‌های بهداشتی به مردم بسیج شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان‌اینکه برپایی پایگاه‌های سلامت در ورودی شهرها از دیگر اقدامات بسیج بوده است، ادامه داد: همچنین بیمارستان سیار آیت‌الله صدوقی با امکان بستری روزانه ۸۵ بیمار راه‌اندازی شده است.

وی تأمین نیروی پزشکی و کادر درمانی و همچنین اشراف اطلاعاتی بر روند توزیع تجهیزات بهداشتی را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط سپاه استان اعلام و اضافه کرد: بسیج طلاب نیز در زمینه دفن اموات کرونایی همکاری کردند و هیچ فوتی ناشی از کرونا تا امروز بدون رعایت موارد شرعی در استان اصفهان دفن نشده است.

سردار فدا خاطرنشان کرد: اقدامات بسیاری از طرف سپاه صاحب‌الزمان(عج) از اسفند سال گذشته تا امروز انجام شده است که از جمله می‌توان به ضدعفونی کردن هدفمند اماکن عمومی، اشراف اطلاعاتی و فعال کردن گشت‌های اطلاعاتی و مبارزه با قاچاق کالا، تامین نیروهای پزشکی و اعزام آنها به مراکز درمانی و بهداشتی اشاره کرد.

وی بیان کرد: ۲۰۰ کارگاه تولید ماسک نیز از ابتدای شیوع کرونا در استان فعال شده است و حدود سه هزار خانواده بدسرپرست در این کارگاه‌ها بکار گمارده شدند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) با بیان‌اینکه تیم‌های رصد عمومی بهداشت بزودی در استان راه‌اندازی خواهد شد، افزود: در فضای مجازی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مساجد و پایگاه‌های بسیج استان در این عرصه ورود خواهیم کرد.

سردار فدا اظهار داشت: ضروریست اطلاعات دقیقی در باره شیوع کرونا در محلات استان ارائه شود تا در زمینه توزیع تجهیزات و امکانات موردنیاز برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات رویش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

شمار قربانیان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در سطح کشور به رقم بی‌سابقه ۴۸۶ نفر رسیده تا با ثبت رکوردی تازه، سیاه‌ترین روز کرونایی در ایران رقم بخورد که البته شواهد جاری حاکیست در صورت مقابله نکردن همگانی با این بیماری مرگبار و تداوم وضعیت کنونی، روزهایی سیاه‌تری نیز در راه است.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر و شمار جانباختگان قطعی ناشی از این بیماری به ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر رسیده است و ۲۷ استان کشور همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها