۳۷۰۰ نوآموز هرمزگانی درطرح رایگان آموزش مجازی ثبت نام کردند

بندرعباس- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان گفت: از ابتدای مهرماه جاری تاکنون سه هزارو ۷۰۰ نوآموز این استان درطرح رایگان آموزش مجازی پیش دبستانی‌ها ثبت نام کرده‌اند.

ایرج بیت اللهی عصر سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: جدای از سه هزار و ۷۰۰ نفر، تاکنون نزدیک به ۱۷ هزار نوآموز پیش دبستانی هرمزگان در مدارس غیردولتی و کلاس‌های چندپایه کم جمعیت سراسر استان جذب شده‌اند و مراحل یادگیری و آموزش آن‎ها درحال انجام است.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام رایگان نوآموزان پیش دبستانی در سایت Https://rahbaran.medu.ir/pish همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: هم اکنون جمع ثبت نامی پیش دبستانی‌ها در هرمزگان به بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی هرمزگان اظهارداشت: طبق تعهد آموزش وپرورش استان با وزارت، در سال تحصیلی جاری باید بیش از ۳۰ هزار نوآموز پیش دبستانی در این استان جذب مراکز آموزشی شوند.

بیت اللهی ادامه داد: به منظور استمرار و تکمیل برنامه‌های آموزش و پرورش نوآموزان دوره پیش دبستانی و استفاده بهینه از ظرفیت شبکه آموزش دانش آموزی(شاد) و مدرسه تلویزیونی ایران، طرح رایگان ثبت نام پیش دبستانی‌های از مهرماه امسال درحال اجرا است.

وی بیان داشت: مشخصات نوآموزان در هر منطقه با یک کد که از طرف وزارت آموزش و پرورش تعریف شده، ثبت و آموزش آن‌ها به صورت غیرحضوری و از طریق شبکه شاد و مدرسه تلویزیون ایران انجام می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی هرمزگان اظهارداشت: برای نوآموزان بدون دسترسی به شبکه شاد یا تلویزیون نیز، متناسب با منابع و امکانات استان و منطقه و نیز استفاده از ظرفیت و مشارکت رسانه، بسته‌های یادگیری تولید و توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =