انتخابات خانه مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد لغو شد

یاسوج-ایرنا- انتخابات خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد که قرار بود روز چهارشنبه، ۲۸ آبان ماه برگزار شود به دلیل به حد نصاب نرسیدن نامزدها در برخی رسته ها لغو شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال اطلاعیه ای از لغو انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات در روز ۲۸ آبان ماه خبر داد و گفت: به منظور رفع اشکالات و برگزاری انتخابات مطلوب زمان برگزاری انتخابات به دو هفته دیگر موکول خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است:این تصمیم  به دلیل حذف تعدادی از نامزدهای تایید صلاحیت شده و به حد نصاب نرسیدن نامزدها در بعضی آیتم ها و همچنین به لحاظ نیاز به پالایش و ساماندهی اعضا و رسانه ها گرفته شده است.

در ادامه عنوان شده است: واحد مطبوعات این اداره کل برای بررسی اشکالات نیاز به زمان بیشتری دارد.

خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۱ عضو فعال و ۱۴ عضو افتخاری دارد که از این تعداد ۵۷ نفر خبرنگار و مابقی مدیران مسئول و صاحبان امتیاز رسانه ها هستند.

اعضای خانه مطبوعات استان قرار بود در انتخاباتی که فردا برگزار می شود ۴ نفر از خبرنگاران، ۲ نفر از مدیران مدیرمسئول ویک نفر از نمایندگی رسانه های کشوری را به مدت سه سال  به عنوان اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات انتخاب کنند.

از انجایی که در روند تایید صلاحیت داوطلبان برخی از بندهای اساسنامه خانه مطبوعات در نظر گرفته نشده بود پس بسیاری از اعضا نسبت به برگزاری انتخابات معترض بودند.

 تصمیم اداره کل ارشاد مبنی بر لغو انتخابات تا زمان برطرف کردن دغدغه های اعضا این امید را در میان رسانه ها ایجاد کرده است که خانه مطبوعاتی مطلوبتر، پیگیری مسائل صنف را به عهده بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =