پوتین خواستار تلاش مشترک بریکس برای تولید واکسن‌های کرونا شد

مسکو - ایرنا - ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواستار تلاش مشترک کشورهای گروه بریکس در زمینه تولید واکسن های ویروس کرونا شد.

به گزارش ایرنا پوتین روز سه شنبه در دوازدهمین اجلاس بریکس، که در قالب مجازی برگزار شد خاطر نشان کرد: "ما معتقدیم که سرعت بخشیدن به ایجاد مرکز توسعه و تحقیق در مورد واکسن های  کرونا که دو سال پیش با ابتکار دوستان آفریقای جنوبی توافق کردیم انجام دهیم مهم است".

 وی" گفت: صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با شرکای برزیلی و هندی خود در زمینه انجام آزمایشات بالینی واکسن «اسپوتینک وی»  توافق کرده است و همچنین با شرکت های دارویی در چین و هند به توافق رسیده است که تولید واکسن را در این کشورها  انجام دهند

وی گفت: واکسن اسپوتینک وی روسیه که در ماه آگوست(مرداد) ثبت شد، می تواند در چین و هند که هر دو عضو اتحادیه بریکس هستند تولید شود.

در روسیه تاکنون دو واکسن ثبت شده است. واکسن نخست به نام اسپوتنیک وی به همه مناطق روسیه انتقال و توزیع شده و واکسیناسیون با آن آغاز شده است و واکسن دوم به نام «اپی واک کرونا» که در مرکز ویروس شناسی و بیوتکنولوژیک «وکتور» در نووسیبیرسک ساخته به تازگی توسط انستیتو فدرال ثبت مالکیت صنایع روسیه، ثبت شده است.

بریکس نام گروهی به رهبری قدرت‌های اقتصادی نوظهور شامل برزیل،  روسیه،  هند،  چین و آفریقای جنوبی ‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =