شمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به ۲۸ هزار و ۹۵۹ نفر رسید

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲۸ هزار و ۹۵۹ نفر در استان مرکزی از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

دکتر محمد جمالیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۳ نفر نیز در 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده‌اند که مجموع شمار جانباختگان استان به یک هزار ۱۲۰ نفر رسید.

وی اظهار داشت:️ بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد کرونا، ۳۲۹مورد جدید ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اضافه کرد: از تعداد ۳۲۹ مورد جدید در استان، ۵۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند که خدمات تخصصی درمانی را دریافت می‌کنند.

جمالیان افزود: ۲۷۹ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی بوده‌اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۱۳ هزار و ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۷۹نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها