۵۰ درصد اصناف سنندج محدودیت ساعت ۱۸ را رعایت نمی‌کنند

سنندج - ایرنا - جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج گفت: با وجود تاکید بر تعطیلی مغازه‌ها و واحدهای صنفی در ساعت ۱۸، حدود ۵۰ درصد اصناف و مردم همکاری لازم را در این زمینه ندارند و نیروهای ما هم قادر به پیگیری همه تخلفات نیستند.

منصور مولانایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورت ادامه بی‌توجهی مردم و اصناف، شرایط تغییری نخواهد کرد و بنابراین محدودیت‌های کرونایی تشدید شده و ادامه خواهد داشت.

وی یکی دیگر از نگرانی‌ها را فعالیت دستفروشان دوره‌گرد و فروشنده مواد خوراکی در سنندج دانست و افزود: بازرسان هر روز اقدام به جمع‌آوری این افراد در شهر می‌کنند اما آنان باز هم فعالیت خود را در جای دیگر از سر می‌گیرند، بنابراین مردم باید مراقب باشند و از این افراد مواد خوراکی تهیه نکنند.

مولانایی با بیان اینکه ۳۶ هزار واحد صنفی در سنندج مجوز فعالیت دارند، اضافه کرد: ۲ اکیپ در نوبت صبح به بازرسی از ادارات و پیگیری گزارش‌های مردمی می‌پردازند و چهار اکیپ هم عصرها بر رعایت دستورالعمل‌ها توسط اصناف نظارت می‌کنند.

وی تاکید کرد: اگر پنج درصد مردم هم نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی بی‌توجه باشند، برای ابتلای مردم و گسترش شیوع کرونا کافی است و تنها با رعایت دقیق پروتکل‌ها می‌شود این زنجیره را متوقف کرد.

جانشین رییس ستاد مقابله با بحران فرمانداری سنندج افزود: براساس بررسی‌های انجام شده در حال حاضر حدود ۷۰ درصد مردم سنندج از ماسک استفاده کرده و پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =