مدیریت سایت دفع زباله محمدآباد به شهرداری قزوین سپرده شد

قزوین-ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: مدیریت سایت پردازش و دفع زباله محمدآباد براساس مصوبه کارگروه پسماند استان به شهرداری قزوین سپرده شد.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد در حاشیه کارگروه پسماند استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کارگروه پسماند استان قزوین مقرر شد تا بر پسماند های عفونی و بهداشتی که توسط بیمارستان ها جمع آوری و بی خطر سازی شود نظات های بیشتری صورت بگیرد و براساس زمان بندی مشخص دستگاه های مورد نیاز مربوط به این موضوع در بیمارستان ها نصب شود.

وی با اشاره به دیگر دستور کار این کارگروه، گفت: در این کارگروه همچنین مقرر شد شهرداری های استان برنامه های خود در قالب طرح تفصیلی و جامع جمع آوری و دفع پسماند را ارایه بدهند و هر ۲ هفته یکبار در کمیته ای وضعیت اجرای برنامه ها رصد و بررسی شود.

این مسوول با اشاره به تصمیم گیری نهایی در مدیریت سایت دفع زباله محمد آباد افزود: شهرداری قزوین به عنوان متولی سایت محمد آباد معرفی شده و باید از این پس اقدامات مدیریتی و مطالعاتی این سایت را بر عهده بگیرد.

فرخزاد اضافه کرد:  روزانه ۷۰۰ تن زباله وارد سایت محمد آباد می شود که بیشترین سهم را در این زمینه شهرداری قزوین دارد.

وی اظهار داشت: برای احیا و تقویت سایت محمد آباد ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است تا بدین وسیله مجموعه ای براساس موضوعات زیست محیطی فعالیت کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: ظرفیت سایت محمد آباد و امکانات آن وضعیت مطلوبی را ندارد و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم برای احیا و فعال شدن آن انجام شود که در این زمینه اقدامات مطالعاتی و اجرایی در حال انجام است.

این مسوول با اشاره به اینکه طرح جامع پسماند استان قزوین از مدت ها پیش تهیه شده است، گفت: در طرح تفصیلی به دنبال اقدامات ویژه تری و مدون تری در زمینه پسماند هستیم که شهرداری ها موظف به ارایه آن در مدت زمان مشخص شده هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =