ایجاد المان‌های توپیاری در منطقه ۱۳ تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۳ تهران گفت: به منظور زیباسازی منظر شهری و ایجاد چشم‌اندازهای زیبا، طرح هرس توپیاری درختان با طراحی و ایجاد المان‌های گیاهی به اجرا درآمد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، «مرتضی رحمان زاده» با اشاره به اجرای طرح هرس توپیاری درختان در محدوده منطقه گفت: با توپیاری و فرم دهی درختچه های زینتی، چشم انداز های زیبا در فضای سبز منطقه ایجاد می شود.

وی افزود: اداره فضای سبز منطقه۱۳ با بهره گیری از ذوق و هنر کارشناسان و با رعایت اصول فنی و ایمنی، ۲۰۰  درختچه از نوع پیروکانتا و زرشک زینتی را فرم دهی و توپیاری کرد.

شهردار منطقه اظهار داشت: این درختچه ها در اشکال خاص اعم از پرنده و سبد جلوه هایی خاص و زیبا به فضای سبز بوستان ها و معابر بخشیده است.

وی در توضیح هنر توپیاری  خاطر نشان کرد : هنر آفرینی به وسیله  هرس کردن درختان، فنی است که از گذشته های دور تا کنون مورد توجه بوده است و امروزه در بسیاری از نقاط جهان، هنرنمایی می‌کند و آنچه که در این ترکیب علم و فن و هنر مهم است، دستیابی به منطق رشد گیاه و آرایش هدفمند آن (منظور طرح کاشت) برای آفرینش زیبایی با حفظ هویت اکولوژیک آن است.

منطقه ۱۳ شهردای تهران یکی از مناطق شهری تهران است، این منطقه که در شرق تهران قرار دارد از شمال به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه یاسینی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها