حوزه فرهنگ و هنر باید از معافیت مالیاتی بهره مند شود

همدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به آسیب‌های فراوان بیماری کرونا به بخش فرهنگ و هنر خواستار توجه و حمایت ویژه مسوولان استان به ویژه معافیت مالیاتی فعالان این عرصه شد.

احمدرضا احسانی روز سه شنبه در دیدار رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز همدان با وی اظهار داشت: آموزشگاه‌های آزاد هنری، مجتمع های فرهنگی، چاپخانه ها، نشریات و کتابفروشی ها با شیوع بیماری کرونا متحمل ضرر و زیان های بسیاری شده اند و به شدن نیازمند پشتیبانی هستند. 

او گفت: تمام فعالیتهای موسیقی و تئاتر تعطیل شده و تنها برخی از آموزشگاه ها با ۳۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند که قادر به پرداخت هزینه های اجاره بها و دستمزد مربیان هم نیستند.

احسانی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی از مشاغل کرونا زده انتظار پرداخت مالیات داریم که این روند نیازمند بازنگری و اصلاح است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر حمایت از فعالان و مشاغل فرهنگی و هنری افزود: اهالی فرهنگ و هنر به دلیل مشکلات اقتصادی در شرایط کنونی نیازمند کمک بلاعوض هستند و مسوولان استان با دلسوزی بیشتری با این قشر برخورد کنند.

او به پرداخت تسهیلات کرونا به تعدادی از صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده در استان اشاره کرد و گفت: سود این تسهیلات ۱۲ درصد بود و به همین دلیل چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

به گفته احسانی به تازگی تفاهم‌نامه‌ای با بانک صندوق کارآفرینی امید منعقد شده تا بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت در اختیار اهالی فرهنگ و هنر استان قرار بدهیم و بخشی از زیانهای وارده جبران شود.

رسالت سنگین رسانه در عصر کرونا

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان نیز در این دیدار با اشاره به رسالت این رسانه در انعکاس مشکلات و مسائل اقشار مختلف گفت: به موازات انعکاس خدمات دولت و نظام به عنوان نماینده افکار عمومی مطالبات و خواسته‌های آنها را پیگیری می‌کنیم.

محسن فتاحی با بیان اینکه بیماری کرونا زندگی عادی و روزمره مردم را با اختلال مواجه کرده است افزود: همه مسوولان و اقشار مختلف جامعه به تلاش و تکاپو افتادند تا نقش خود را برای مهار و مبارزه با این ویروس کشنده ایفا کنند و رسانه ها در این بین بسیار مهم و اثرگذار ظاهر شده‌اند.

او خاطرنشان کرد: خبرگزاری ایرنا نیز با انتشار اخبار، گزارش‌ها، شرکت در جلسات ستاد مقابله با کرونا، حضور در میان مردم، گفت و گو با کارشناسان و پویایی پویش های مختلف مردمی برای افزایش آگاهی و روشنگری مردم و انعکاس تلاش های مسوولان می‌کوشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =