سرما و یخبندان برخی نقاط کردستان را فرا می‌گیرد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش‌یابی هواشناسی برخی نقاط استان تا صبح روز جمعه با سرمای هوا در شرایط یخبندان قرار می‌گیرد.

علی پناهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از صبح فردا دماهای شبانه و اول صبح سه تا چهار درجه کاهش یافته و این شرایط تا صبح جمعه ادامه دارد به طوریکه موجب یخبندان بخصوص در نواحی شمالی و شرقی استان خواهد شد.

وی اضافه کرد: دمای هوا از فردا چهارشنبه تا پس فردا پنجشنبه در طول روز ۲ تا سه درجه افزایش خواهد داشت ولی مجددا از روز جمعه با ورود سامانه بارشی به سطح منطقه شاهد کاهش دمای روزانه خواهیم بود.

پناهی با اشاره به اینکه این هفته برخی بارش‌های پراکنده در استان وجود دارد، یادآور شد: طبق پایش نقشه‌های هواشناسی امروز، همچنان به شکل پراکنده بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر استان بارش برف وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی کردستان تاکید کرد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه جو استان نسبتا پایدار بوده و به جز پوشش موضعی ابر و گاهی وزش باد پدیده دیگری وجود نخواهد داشت.

وی گفت: صبح جمعه تا اوایل صبح یکشنبه هفته آینده شاهد نفوذ سامانه بارشی به نیمه غربی کشور خواهیم بود که فعالیتش را به شکل افزایش پوشش ابر، مه، وزش باد، در بعضی از ساعات بارش باران با احتمال رعد و برق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف نشان خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =