۲۱ هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران سند دار شد

تهران- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: در راستای اجرای قانون جامع کاداستر، ۲۱ هزار هکتار دیگر از اراضی ملی و دولتی استان تهران دارای اسناد تک برگ شد.

به گزارش ایرنا، علینقی حیدریان روز سه‌شنبه، در سی و پنجمین جلسه کارگروه رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران سخن می گفت افزود: با پیگیری های به عمل آمده و برگزاری جلسات مستمر کارگروه مشترک و با احتساب این میزان اراضی کاداستری شده که از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۵۵ هزار هکتار از عرصه های ملی و دولتی استان تهران دارای اسناد تک برگ شدند.

وی از صدور اسناد تک برگ برای ۳۵ هزار هکتار دیگر از اراضی ملی استان تهران در آینده نزدیک خبرداد و گفت: با اصلاح هندسی انجام شده و تأئیدیه کمیته فنی ممیزی و رفع موانع موجود بر سر راه صدور اسناد مالکیت در این جلسه، این میزان اراضی که مربوط به شهرستان های ری، پردیس و فیروزکوه است برای صدور اسناد تک برگ به ادارات ثبت شهرستان های مذکور تحویل داده شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان تهران همچنین برسرعت بخشیدن در اجرای طرح کاداستر تأکید کرد و افزود: با توجه به اهمیت اجرای این طرح در پیشگیری از تخلفات و سوء استفاده های احتمالی بر روی اراضی ملی، اجرای این طرح در سال جاری به عنوان اقدامی جهشی در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 استان تهران دارای یک میلیون و ۷۸ هزار هکتار اراضی ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =