تفاهم‌نامه شهرداری و وزارت دفاع گامی مهم در ایمنی تهران است

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به امضای تفاهم نامه ایمنی شهرداری با وزارت دفاع اعلام کرد: اطفا هوایی یک گام مهم برای ایمنی شهر است و به همین منظور این تفاهم نامه به امضا رسید.

«مهدی داوری» روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگاران گفت: با توجه به ابعاد وسعت و ارتفاعی که سازه ها و ساختمان ها در شهر تهران دارند و کوهستانی بودن برخی مناطق در تهران، اطفا هوایی یک گام مهم برای ایمنی شهر است و در این راستا باید از ظرفیت های وزارت دفاع استفاده کرد.

وی افزود: قطعا این تفاهم‌نامه آغاز یک راه است و تجهیزات و سیستم های ایمنی شهر با توجه به این تفاهم‌نامه و بافت شهر تهران باید ارتقا پیدا کنند، من اطمینان دارم که خبرهای خوبی بعد از این تفاهم‌نامه در راه است و باید کمک کنیم با توان و دانشی که در وزارت دفاع است یک گام موثر در ایمنی شهر و استفاده از تجهیزات پروازی برای تامین آن برداریم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: اطفای هوایی ممکن است در هر نوع حریقی استفاده شود ضمن این که استفاده از تجهیزات هوایی در حریم شهر صرفا برای اطفا نیست و در زمینه امداد و نجات هم هلی کوپترها نقش موثری دارند که البته نیاز به تجهیزات و بالگردهای مناسب در این زمینه داریم که امیدوارم با کمک وزارت دفاع این تجهیزات تامین شود.

امروز، تفاهم نامه‌ای در زمینه بهره‌مندی مدیریت شهر تهران از حریم هوایی شهر در  عملیات اطفاء حریق در حریم و محدوده شهری تهران و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های سازمان های تابعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح میان این وزارتخانه و شهرداری تهران امضا شد.

هدف از این تفاهم نامه استفاده از همه ظرفیت های دو طرف برای نجات و اطفای حریق، ارتقای تجهیزات و سامانه موجود در مدیریت شهری به خصوص سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است.

این همکاری همچنین شامل برنامه‌ریزی و برگزاری پودمان های آموزشی و همایش‌های مشترک برای بالا بردن سطح آمادگی برای مقابله با بحران ها نیر می‌شود.

برای اجرای این تفاهم‌نامه که به مدت پنج سال اجرا می‌شود، کمیته مشترکی تشکیل خواهد شد که مراحل اجرایی آن را عملیاتی کند و از امروز اجرایی می‌شود.  

این تفاهم نامه در ساختمان وزارت دفاع به امضای «پیروز حناچی» شهردار تهران و سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسید و تعدادی از چهره های لشکری و کشوری از جمله تعدادی از مقامات وزارت دفاع و همچنین «مجتبی یزدانی» معاون خدمات شهری شهرداری تهران، «عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی و «مهدی داوری» رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز در این مراسم حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها