۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84113719
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۱۰ درصدی مبادلات تجاری ایران و عراق از گذرگاه سومار

بغداد – ایرنا- یک مسئول دولت محلی استان دیاله امروز سه شنبه از افزایش ۱۰ درصدی مبادلات تجاری از طریق گذرگاه مرزی سومار – مندلی در مرز ایران و عراق نسبت به ماه های گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، «مازن الخزاعی» مدیر ناحیه «مندلی» در استان دیاله علت رونق کمتر گذرگاه سومار – مندلی در ماه های گذشته را عواملی همچون تاثیر تبادل تجاری گذرگاه های اقلیم کردستان عراق واقع در نزدیک این گذرگاه دانست.

الخزاعی با بیانیه اینکه رونق تبادل تجاری باعث ایجاد فرصت های شغلی بیشتری شده است، پیش بینی کرد که این درصد در ماه های آینده بویژه با رسیدگی به بسیاری از اشکالات و تکمیل مجوزها و امور اداری  شرکت هایی که خواهان واردات کالا از ایران هستند، افزایش یابد.

وی در گفت وگو با سایت «المعلومه» تصریح کرد: در صورت رسیدگی به پرونده گذرگاه های اقلیم کردستان عراق از نظر تعهدات آنها به تعرفه های گمرکی و سازوکارهای وارد کردن کالاها براساس دستورات و ضوابط مراجع دولتی، گذرگاه سومار – مندلی می تواند به یک دروازه اقتصادی بزرگی در استان دیاله تبدیل شود.

الخزعلی خاطرنشان کرد: گذرگاه سومار – مندلی برخلاف ماههای گذشته، اکنون به طور ۲۴ ساعته فعالیت می کند.

گذرگاه مندلی در مجاورت بازارچه مرزی سومار استان کرمانشاه قرار دارد. «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اواخر تیر گذشته در سفر به استان دیاله گذرگاه مرزی مندلی را به روی تجارت کالا با جمهوری اسلامی ایران بازگشایی کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =