۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84113715
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۳ درصد مشترکان مازندرانی مشمول  برق رایگان شدند

ساری- ایرنا - مدیرعامل شرکت برق مازندران گفت که بر اساس بررسی‎های صورت گرفته ، ۲۳ درصد مشترکان این استان مشمول طرح امید یا برق رایگان شدند.

به گزارش ایرنا ، فرامرز سپری روز سه شنبه در مراسم آغاز به کار پویش " این خانه روشن است " ، آمار مشترکان شرکت برق مازندران را یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با تشریح برنامه ها و اقدامات شرکت توزیع برق مازندران برای روزها و ماه های آینده ، افزود : میانگین مصرف این مشترکان به جز فصل تابستان حدود ۸۰ مگاوات است که طبق طرح برق امید ، مصرف برقشان رایگان خواهد بود.

سپری با اعلام این که میزان برق مصرفی مشترکان در مازندران در پیک مصرف بویژه در تابستان دو تا سه برابر میزان تولید برق استان است ، گفت : با اجرای طرح امید ، وزارت نیرو و شرکت های برق استانی از جمله مازندران به دنبال تغییر الگوی مصرف و تبدیل مشترکان پر مصرف به خوش مصرف و خوش مصرف ها به کم مصرف هستند.

مدیرعامل شرکت برق مازندران اظهار داشت : با کاهش ۱۰ درصدی میزان مصرف برق توسط مشترکانی که مصرفشان بیش از۴۰۰ مگاوات است ، بار اضافی که از ناحیه تولید و تامین برق استان بویژه در دوره پیک بر شرکت تحمیل می شود ، کاسته خواهد شد.

وی تعداد مشترکان پرمصرف استان را ۳۶ درصد مجموع مشترکان برق استان برآورد کرد.

سپری همچنین از مشترکانی که بین ۸۰ تا حدود ۴۰۰ مگاوات برق در فصولی غیر از تابستان مصرف می کنند به عنوان مشترکان خوش مصرف یاد کرد.

طرح برق امید از اول آبان ماه در استان مازندران همزمان با سراسر کشور اجرایی شد.

اینترنتی شدن ۴۰ خدمت شرکت برق مازندران  

مدیرعامل شرکت برق مازندران همچنین از اینترنتی شدن ارائه ۴۰ خدمت این شرکت به مشترکان در بستر اینترنت و در قالب اپلیکشن " برق من "  از ۹  آذر ماه سال جاری خبر داد و گفت که مشترکان می توانند با نصب اپلیکشن برق من این خدمات را دریافت کنند.

وی طرح " سیم به کابل " در حدود ۳۰۰ کیلومتر شبکه برق  ، درخواست انشعاب ، خاموشی ، تغییر نام و صورت حساب را از جمله طرح هایی دانست که در بستر اینترنتی به مشترکان داده می شود.

سپری از بدهی ۳.۵ میلیارد ریالی به پیمانکاران و تولیدکنندگان و تحریم به عنوان مهم ترین مشکل پیش روی شرکت برق مازندران یاد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =