کتاب «سرو خزان ندارد» در رباط کریم رونمایی شد

تهران- ایرنا-کتاب «سرو خزان ندارد» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در دفتر امام جمعه شهرستان رباط کریم با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس اداره امور کتابخانه ها در این شهرستان و جمعی از نویسندگان و اهل قلم روز سه‌شنبه رونمایی شد.

 به گزارش ایرنا،  حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم در آیین رونمایی از کتاب سرو خزان ندارد و تجلیل از نویسندگان اظهار داشت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در کشور نهادینه شود و نگارش کتاب در جهت گیری های اجتماعی اهمیت ویژه ای دارد.

وی افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره دلیر مردان در دوران دفاع مقدس و آشنایی قشر جوان این انقلاب از رشادت و فداکاری های جوانان ۸ سال جنگ تحمیلی نباید به فراموشی سپرده شود، چون این عزیزان در دفاع از انقلاب و نظام، جان و مال خود را سپر دشمن کرده اند.

 امام جمعه شهرستان رباط کریم افزود: خانواده ایثارگران و جانبازان واقعیات موجود جامعه را لمس کرده و اجرو پاداششان در نزد خداوند به مراتب بیشتر است.

" کتاب سرو خزان ندارد " به نویسندگی سودابه حمزه ائی، با ثبت خاطره زنان، مادران و خانواده مدافعان حرم در ۷۵ صفحه نگارش شده است.

نشست کتابخوان کودک و نوجوان در رباط کریم برگزار شد

نشست کتابخوان کودک و نوجوان با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با حضور کتابخوانان و شاه نامه خوانان برتر، وحجت‌الاسلام و المسلمین حسن ترابی، امام جمعه رباط کریم؛ عزت الله عسگری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و الهه زارعین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رباط کریم در دفتر امام جمعه، برگزار شد.

در این نشست که با حضور کتابخوان و شاهنامه خوانان برتر کودک برگزار شد، تعدادی از این نونهالان به معرفی داستان‌های کتابهای مطالعه شده و شاهنامه خوانی پرداختند. همچنین تعدادی از کتابخوانان برتر خلاصه ای از کتاب ها را به صورت نمایش اجرا نمودند.

امام جمعه رباط کریم در این مراسم ضمن تقدیر از این کودکان و با اشاره به تأکید دین مبین اسلام بر ضرورت مطالعه و تحصیل علم و دانش، اظهار داشت: باید به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه خصوصاً در نسل کودک و نوجوان کمک کنیم. و تربیت درست این نسل ها یکی از رسالت های مهم بر دوش ما است که ارتقای فرهنگ مطالعه و آشنایی کودکان با کتاب و کتابخوانی یکی از راهکارهای اساسی در راه نیل به این هدف است.

حجت‌الاسلام ترابی، افزود: خوشبختانه رباط کریم از فرهنگ بالایی برخوردار است و یکی از شهرهای پیشرو در امر توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی از این دست بوده و اقدامات مناسبی نیز در این راستا صورت گرفته است.

در ادامه این مراسم عزت الله عسگری رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم بیان داشت: از نظر بنده یکی از شاخص ترین اقدامات انجام شده در سال های اخیر، توجه به مبحث ارتقای سطح مطالعه در میان شهروندان در کتابخانه ها و مراکز فرهنگی بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد که با اجرای این قبیل برنامه ها بتوانیم گامی هر چند کوچک در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی در جامعه برداریم.

در پایان این مراسم از کودکان کتابخوانان تقدیر بعمل آمد.

شهرستان رباط کریم در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب غربی از پایتخت واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها