نامگذاری‌ معابر به نام شخصیت‌ ملی نیازی به رضایت خانواده ندارد

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای نامگذاری معابر به نام شخصیت‌های ملی نیازی به رضایت خانواده نیست.

به گزارش ایرنا، «سیدحسن رسولی» روز سه‌شنبه در دویست و چهل و نهمین جلسه شورا درباره نامگذاری معابر به نام شخصیت های ملی اظهار داشت: برای نامگذاری یک خیابان به نام "ابوالقاسم سرحدی زاده"، که سابقه وزیر بودن در کارنامه دارد و شخصیت ملی است، فقط خانواده محترم تصمیم‌گیر نیستند.

وی با بیان اینکه سرحدی زاده در سال ۴۶ و جوانی به حبس ابد محکوم می‌شود و تا پیروزی انقلاب در زندان بوده است، گفت: برخی شخصیت‌هایی مثل مرحوم شهید رجایی نیز با او بوده‌اند.
 
رسولی ادامه داد: شهید رجایی از او تقاضا می‌کند که مسئولیت وزارت کار را در دولت او بپذیرید اما با مخالفت سرحدی مواجه می‌شود و در دولت بعد وزیر کار می‌شود.
 
وی یادآور شد: آقای سرحدی‌زاده بانی و موسس قانون کار است و با حمایت مرحوم هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت این قانون به تصویب می‌رسد.

وی گفت: الان که به دلیل گسترش فساد در برخی ارکان حکومتی، نسل اول انقلاب در بخشی از افکار عمومی مورد تردید و سرزنش قرار دارد، شخصیتی مثل سرحدی زاده بسیار با اهمیت است.
 
عضو شورا افزود: سرحدی زاده با وجود سوابق، با موتورگازی به ریاست جمهوری رفت و آمد می‌کرد، وقتی که از دنیا رفت، احدی یک پیام تسلیت معمولی برای او نداد.  

رسولی گفت: وظیفه ما اصلاح طلبان است که در حد نامگذاری یک خیابانی که پشت وزارت کار است، وارد عمل شویم.
 
وی تاکید کرد: سرحدی‌زاده برای انقلاب، کشور، جامعه کارگری، خط امام و اصلاحات اثرات ماندگاری داشته و باید نام او را در تاریخ زنده نگه داریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =