جلوی ورود پسماندهای صنعتی به قزوین گرفته شده است

قزوین-ایرنا- مدیر کل حفاطت از محیط زیست قزوین گفت: با توجه به راه اندازی سامانه‌ای در زمینه نظارت و ارزیابی پسماند، جلوی ورود پسماندهای صنعتی به استان گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، حسن عباس نژاد روز سه شنبه در چهارمین کار گروه پسماند استان قزوین که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به نظارت های انجام شده اتفاق های خوبی در زمینه مدیریت پسماند در استان شاهد بوده ایم که امیدواریم این رویه تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به موضوعات پسماند موجود در استان قزوین،افزود: عمده چالش ما در در این حوزه عدم وجود متولی مشخص در موضوع پسماند، اخذ استاندارد کمپوست، مدیریت ویژه پسماند های برق و الکترونیک است  که امیدواریم در این کار گروه برای این موضوعات راه حل مناسبی اتخاد شود.

این مسوول اظهار داشت: طرح جامع و تفصیلی تفکیک از مبدا پسماند شهرداری ها یکی دیگر از موضوعاتی است که در زمینه پسماند مطرح است و متاسفانه به جز شهرداری قزوین و اقبالیه هیچ کدام از شهرداری ها این مهم را انجام نداده اند.

عباس نژاد گفت: هرگونه ورود و خروج پسماند براساس سامانه ای انجام می شود که علاوه بر استان قزوین بر استان های دیگر هم در زمینه ورود و خروج نظارت می کند و باید اذعان کرد هیچ گونه پسماند صنعتی وارد استان قزوین نمی شود.

این مسوول اضافه کرد: اقدامات مقدماتی در زمینه تفکیک از مبدا در شهرداری قزوین انجام شده است ولی برای رسیدن به موارد ذکر شده در برنامه ششم توسعه فاصله زیادی وجود دارد و باید مدیریت پسماند با جدیت بیشتری در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد.

این مسوول اضافه کرد: البته در گذشته در خصوص ورود پسماند صنعتی در چند مورد تخلفاتی انجام شده بود که با ورود  اداره کل حفاظت از محیط زیست و دادگستری استان قزوین اقدامات لازم برای محکومیت متخلفان انجام شد.

عباس نژاد همچنین گفت: پنج بیمارستان استان قزوین در زمینه تخلفات پسماند به مراجع قضائی معرفی شده اند که از این تعداد ۲ بیمارستان محکوم به ارایه مقاله علمی با موضوعات مرتبط شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =